Xbox Series X - wyciekły zdjęcia konsoli

Xbox Series X - wyciekły zdjęcia konsoli

Po oficjalnym ujawnieniu Xbox Series X podczas zeszłorocznego The Game Awards, sukcesywnie dociera do nas coraz więcej szczegółów na temat next-gena Microsoftu. Dziś do sieci wyciekły zdjęcia prototypu konsoli, które nie tylko pokazują urządzenie z frontu, ale i co ciekawsze z tyłu, dając na tym samym wgląd w porty dostępne w nadchodzącym Xboxie. Odkąd Phil Spencer, szef działu Xbox, pochwalił się, że posiada już w swoim domu next-gena giganta z Redmond, wiemy, że jego prototypty krążą na wolności (nie wspominając o dev-kitach udostępnianych deweloperom). Od czasu ujawnienia sprzętu nie brakuje też spekulacji na temat szczegółów, jakie dostrzec można było na krótkim materiale promocyjnym. Zdjęcia, które możecie zobaczyć poniżej, potwierdzają zaś wiele z tych detali.

Do sieci wyciekły zdjęcia prototypu Xbox Series X, które nie tylko pokazują urządzenie z frontu, ale i co ciekawsze z tyłu, dając na tym samym wgląd w porty.

Zacznijmy od tego, że już z renderów można było wyczytać, iż Xbox Series X z frontu oferować będzie przycisk Power/Xbox, slot na płyty 4K Blu-ray oraz pojedynczy port USB typu A. Tylny panel urządzenia był jednak dotychczas dużą tajemnicą i dopiero dzisiejsze fotografie, które wyciekły do sieci, zdradzają, że znajdziemy tu dwa portu USB typu A, gniazdo ethernetowe, optyczny port audio (S/PDIF), wyjście HDMI oraz gniazdo zasilające. Obyło się więc bez większych niespodzianek, a nieco rozczarowuje fakt, że konsola nie posiada choćby jednego portu USB typu C, aczkolwiek trzeba pamiętać, że mówimy o prototypie, które może jeszcze ulec zmianie.

Nie uświadczymy tu także wejścia HDMI, które w poprzedniku służy do przepuszczania sygnału (passthrough), ale najwyraźniej producent zrezygnował z tej mało wykorzystywanej funkcjonalności. Zdjęcia te opublikowane zostały w serwisie Neogaf i jak zwykle dobrze poinformowany w tematyce Microsoftu, Brad Sams, potwierdził już ich autentyczność. Ujawnił on także, że duży prostokątny slot wykorzystywany jest do diagnostyki i najpewniej nie pojawi się w finalnej wersji konsoli.      

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Series X - wyciekły zdjęcia konsoli

 0