Xbox zablokuje nielicencjonowane akcesoria. Nieoryginalne kontrolery nie będą działać na konsoli

Xbox zablokuje nielicencjonowane akcesoria. Nieoryginalne kontrolery nie będą działać na konsoli

Chociaż w pudełku z konsolami znajdziemy oryginalne kontrolery czy czasami dodatkowe akcesoria to nie brakuje osób, które używają nieoryginalnych zamienników. Z tą grupą walczy teraz Microsoft.

Xbox zablokuje nieautoryzowane akcesoria

Microsoft zaczyna blokować na konsolach Xbox nieoryginalne akcesoria. Ta decyzja jest złą wiadomością dla takich firm jak Brook Gaming, które potwierdziły, że nadchodząca zmiana będzie miała wpływ na ich zamienniki do konsol giganta z Redmond. Jak informuje serwis Windows Central, urządzenie zaczęło wyświetlać komunikat o błędzie (0x82d60002) podczas podłączania kontrolerów niektórych producentów. Komunikat oznacza, iż dane akcesorium nie jest autoryzowane i ostrzega, że wpłynie negatywnie na wrażenia z gry.

Microsoft zamierza blokować nieautoryzowane akcesoria do konsol Xbox. Urządzenie miało już wyświetlać komunikat przy próbie podłączenia nieoryginalnego kontrolera.

Microsoft walczy z nieautoryzowanymi akcesoriami do konsol Xbox

W związku z tym po dwóch tygodniach akcesorium zostanie zablokowane i dalsze korzystanie nie będzie możliwe. Microsoft sugeruje oddanie nieautoryzowanego akcesorium do sklepu, lub producenta w celu uzyskania zwrotu pieniędzy. Dokument pomocy technicznej firmy Microsoft potwierdza, że problem dotyczy kontrolerów, zestawów słuchawkowych, kierownic i joysticków, które nie są objęte programem partnerskim „Designed for Xbox”.

Należy zauważyć, że może to również uniemożliwić działanie na konsolach Xbox sprzętu innych firm, takich jak XIM, Cronus Zen i ReaSnow S1. Brook Gaming, który produkuje adaptery do różnych kontrolerów, potwierdził, że zmiana ta dotyczy konwertera Wingman XB 2 i XB Fighting Board. Przedsiębiorstwo pracuje nad potencjalnym rozwiązaniem tego problemu.

Spekuluje się, że powody wprowadzenia blokady przez Microsoft mogą być związane z rozszerzeniem zatwierdzeń kontrolerów Xbox innych firm również na modele bezprzewodowe (bezprzewodowe zestawy słuchawkowe wymagają już chipu zabezpieczającego zatwierdzonego przez Microsoft).

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox zablokuje nielicencjonowane akcesoria. Nieoryginalne kontrolery nie będą działać na konsoli

 0