Xboxa nowej generacji przygotowuje zespół, który odpowiada za laptopy Surface

Xboxa nowej generacji przygotowuje zespół, który odpowiada za laptopy Surface

Microsoft ujawni w tym tygodniu kierunek, w którym podąży marka Xbox i chociaż sugerowano, że firma nie wypuści następcy Xbox Series to Phil Spencer na spotkaniu z pracownikami uspokoił ich i powiedział, iż gigant z Redmond będzie nadal produkować te urządzenia. Jak się okazuje za next-genowego Xboxa odpowiada inny zespół.

Według plotek krążących w Internecie, pracami nad konsolą Xbox nowej generacji nie kieruje zespół, który nadzorował tworzenie poprzednich konsol. W podcaście XboxERA @oliver_drk, @Shpeshal_Nick odnieśli się do konsol next-genowych Xbox. Zdradzili, że według nieujawnionych źródeł Jason Ronald, który kierował rozwojem poprzednich konsol Xbox, w tym serii Xbox X/S nie pracuje nad nową konsolą. W prace zaangażowano inny zespół odpowiedzialny za laptopy Surface.

Nad nex-genowym Xboxem pracuje inny zespół, który odpowiada za laptopy Surface.

Chociaż ta plotka jest oczywiście niepotwierdzona i należy ją traktować z dużym przymrużeniem oka, doskonale wpisuje się w plotki, które zaczęły krążyć w Internecie w zeszłym tygodniu, a które mówiły o przenośnym modelu Xbox, który będzie w stanie natywnie uruchamiać gry jednocześnie oferując obsługę gier w chmurze. Oczywiście nadal planowana jest stacjonarna konsola.

Bez względu na to czy te spekulacje są prawdziwe Microsoft Gaming przechodzi poważne zmiany, które mogą dotknąć wszystkich graczy. Zwłaszcza jeśli na inne platformy sprzętowe trafią tytuły zarezerwowane dla Xboxów i komputerów z systemem Windows.

Warto przypomnieć, że Microsoft podobno rozważa przygotowane specjalnej wersji subskrypcji Xbox Game Pass, która byłaby zarezerwowana dla posiadaczy PlayStation 5.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xboxa nowej generacji przygotowuje zespół, który odpowiada za laptopy Surface

 0