XDefiant ciągle popularny. Gra osiąga kolejny kamień milowy

XDefiant ciągle popularny. Gra osiąga kolejny kamień milowy

XDefiant zadebiutował na PC oraz konsolach 21 maja i dość szybko zdołał zgromadzić bazę 3 milionów graczy. Popularność gry jednak nie spada, czym zaskoczony jest sam Ubisoft, który nie oczekiwał aż tak dużego zainteresowania graczy.

XDefiant przeszedł długą drogę, bowiem został ogłoszony w 2021 roku, w międzyczasie był udostępniany w formie bety i miał swoje wzloty oraz upadki. Wreszcie po 3 latach zadebiutował na rynku i z miejsca spotkał się z ogromną popularnością. Kilka dni temu pisaliśmy, iż w strzelankę Ubisoftu zagrało 3 milionów graczy, z kolei teraz okazuje się, że w ciągu tygodnia zdołał zgromadzić blisko aż 8 mln osób.

W XDefiant zagrało już ok. 8 mln graczy.

28 maja XDefiant posiadał około 7,6 miliona unikalnych graczy, a wiele źródeł oczekiwało, iż do końca dnia liczba ta wyniesie 8 milionów. Pod koniec zeszłego tygodnia serwis Insider Gaming poinformował, że w XDefiant w ciągu pierwszych 2,5 godziny zagrał 1 milion graczy i jest to najlepszy wynik w historii Ubisoftu. Natomiast 48 godzin po wydaniu produkcję odpaliło 3 miliony ludzi.

Statystyki obejmują unikalnych graczy, czyli takich, którzy pobrali tytuł i uruchomił go pierwszy raz. Sytuacją zaskoczony jest Ubisoft, którego celem było osiągnięcie 5 milionów graczy... w ciągu miesiąca. Cel ten zrealizowano znacznie szybciej.

Z drugiej strony nie brak głosów, iż liczba unikalnych graczy nie ma większego znaczenia skoro nie każdy pozostanie aktywny w XDefiant. Kluczowe znaczenie ma właśnie aktywność społeczności.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: XDefiant ciągle popularny. Gra osiąga kolejny kamień milowy

 0