XDefiant odnosi ogromny sukces. Gra przyciągnęła tłumy graczy

XDefiant odnosi ogromny sukces. Gra przyciągnęła tłumy graczy

XDefiant był nieco zapomnianą grą, uważaną wręcz za martwy projekt, o której Ubisoft nieoczekiwanie przypomniał. Sieciowa strzelanka zadebiutowała 21 maja i decyzja o wydaniu była strzałem w dziesiątkę, bowiem przyciągnęła tłumy graczy.

XDefiant został zapowiedziany w 2021 roku, a w formie bety pojawił się niewiele później. Produkcja miała wówczas swoje pięć minut, ale potem nie przyciągała już tylu graczy. Wreszcie po trzech latach od pierwszej prezentacji Ubisoft wydał swój tytuł 21 maja, omijając jednocześnie konsole PS4 i Xbox One. Nic dziwnego, bo o ile w 2021/22 r. udostępnienie gry na przytoczonych platformach sprzętowych miało jakiś sens tak teraz już nie. Niestety premiera nie należała do udanych z powodu problemów z grą, lecz koniec końców XDefiant zanotował świetny start.

W XDefiant zaraz po premierze zagrało około 3 mln graczy.

XDefiant nie był gotowy na tak ogromne zainteresowanie, w konsekwencji gracze próbujący przystąpić do rozgrywki nie mogli tego uczynić z powodu przeciążenia serwerów. Teraz kryzys miał zostać zażegnany, a w sam shooter zagrało wiele osób. Tom Henderson z Insider Gaming poinformował, że w ciągu 2,5 godziny od udostępnienia w XDefiant zagrało 2,5 miliona graczy.

Potem wynik ten poprawiono do 3 mln, co sprawia, iż XDefiant to pierwsza gra w historii Ubisoftu, która zdołała osiągnąć ów poziom w tak krótkim czasie. Źródła poinformowały również Hendersona, że w pewnym momencie na wszystkich platformach grało 500 000 graczy. Chociaż liczba ta spadła, nadal wynosi średnio około 300 000 graczy jednocześnie.

Ubisoft jest nie tylko zadowolony, ale wręcz zaskoczony takim zainteresowaniem graczy, ponieważ mowa tu o tytule, który na koncie ma ze trzy lata. 

Jak zauważa Henderson, utrzymanie liczby graczy przy jednoczesnym generowaniu stałych przychodów z przepustki bojowej i sklepu w grze zadecyduje o jej długoterminowym sukcesie. XDefiant jest dostępny za darmo na Xbox Series X/S, PS5 i PC.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: XDefiant odnosi ogromny sukces. Gra przyciągnęła tłumy graczy

 0