Xiaomi 14 Ultra - tak ma wyglądać specyfikacja aparatów

Xiaomi 14 Ultra - tak ma wyglądać specyfikacja aparatów

Xiaomi nie zamierza rezygnować ze swoich flagowych smartfonów należących do linii "Ultra". Mimo debiutu serii Xiaomi 14, wciąż brakuje jeszcze właśnie modelu z dopiskiem "Ultra". Teraz, jeszcze przed premierą, dowiedzieliśmy się, jakimi aparatami może dysponować ten model.

Aparaty Xiaomi 14 Ultra

Firma Xiaomi zasłynęła z dobrych i jednocześnie tanich smartfonów. Na przestrzeni lat nieco się jednak zmieniło i marka już od dłuższego czasu posiada w swojej ofercie również flagowce z prawdziwego zdarzenia. Przykładem jest chociażby model Xiaomi 13 Ultra, który w ciągu najbliższych kilku miesięcy najpewniej doczeka się swojego następcy. Mimo że seria Xiaomi 14 miała już swoją premierą, w portfolio marki wciąż jeszcze brakuje wersji z dopiskiem "Ultra". To ma się jednak zmienić. Mówi się, że Xiaomi 14 Ultra zadebiutuje w przyszłym roku. Pogłoski wskazują na kwiecień. Już teraz jednak możemy co nieco powiedzieć o tym smartfonie.

Xiaomi 14 Ultra zostanie wyposażony w zestaw 4 aparatów. Każdy z nich ma oferować rozdzielczość 50 MP.

Xiaomi 14

Źródłem nowych informacji jest tutaj znany leakster, który publikuje treści pod pseudonimem digital chat station. Według niego, Xiaomi 14 Ultra zostanie wyposażony w zestaw 4 aparatów. Każdy z nich ma oferować rozdzielczość 50 MP. Leakster pisze także, iż w obiektywie głównym zastosowana będzie zmienna przysłona od f/1,6 do f/4,0. Warto dodać, że to rozwiązanie zostało użyte również w przypadku jednego z aparatów modelu Xiaomi 14 Pro. Tutaj zakres to f/1,4 - f/4,0. Xiaomi 14 Ultra ma także posiadać "pełną ogniskową".

Xiaomi 14 Ultra może trafić na rynek jedynie w Chinach

Niestety digital chat station skończył jedynie na specyfikacji aparatów. Nie wiadomo zatem, jak będą wyglądały pozostałe parametry tytułowego modelu. Możemy przewidywać, że po raz kolejny Xiaomi postawi na chip od Qualcomma w postaci topowego Snapdragona 8 Gen 3. W zasadzie to nie spodziewamy się tutaj niczego innego. Snapdragon 8 Gen 3 napędza już zarówno podstawowy model, czyli Xiaomi 14, jak i wariant 14 Pro.

Tak samo jak w modelu Xiaomi 14 Pro, również wersja Ultra może być dostępna w konfiguracjach z 12 GB i 16 GB pamięci RAM. Pod sporym znakiem zapytania zostaje niestety globalna premiera Xiaomi 14 Ultra. Firma ma w zwyczaju wypuszczać swoje najmocniejsze modele jedynie na rodzimym rynku, czyli w Chinach. Być może jednak tym razem Xiaomi zdecyduje się, aby model Ultra dostępny był także w innych krajach.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi 14 Ultra - tak ma wyglądać specyfikacja aparatów

 0