Xiaomi 15 - częściowa specyfikacja wyciekła do sieci. Smartfon dostanie flagowy SoC

Xiaomi 15 - częściowa specyfikacja wyciekła do sieci. Smartfon dostanie flagowy SoC

Xiaomi 15 ma zostać zaprezentowany jesienią bieżącego roku i początkowo zadebiutować tylko w Chinach. Tymczasem do sieci wyciekła specyfikacja smartfona.

Jeżeli chodzi o SoC oczekuje się, że seria Xiaomi 15 będzie korzystać ze Snapdragona 8 Gen 4, który jeszcze nie był oficjalnie ogłoszony, a moment ten nastąpi prawdopodobnie pod koniec roku. Będzie to więc jeden z pierwszych smartfonów, który wykorzysta ten chipset. Chociaż nie wyklucza się zastosowania Snapdragona 8 Gen 3, lecz szansa na to jest mała.

Xiaomi 15 ma otrzymać m.in. procesor Snapdragon 8 Gen 4.

Urządzenie otrzyma do 16 GB pamięci RAM + 1 TB wbudowanej pamięci na dane. Według informatora Digital Chat Station Xiaomi 15 będzie wyposażony w płaski i kompaktowy panel OLED LTPO o rozdzielczości 1,5K. Oprócz tego smartfon ma posiadać czytnik linii papilarnych umieszczony pod wyświetlaczem, a także dwa głośniki stereo.

W przypadku aparatów Xiaomi 15 zaoferuje 50 Mpix obiektyw główny z czujnikiem 1/1,3 cala wspomagany przez 50 Mpix obiektyw ultraszerokokątny + 50 Mpix teleobiektyw makro z 3-krotnym zoomem optycznym. Będzie to więc mocny zestaw aparatów.

To na razie wszystko, co wiemy o Xiaomi 15. Smartfon zadebiutuje w październiku 2024 roku w Chinach, tak przynajmniej podaje Digital Chat Station. Globalna premiera i Polska odbędzie się tradycyjnie jakiś czas później.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi 15 - częściowa specyfikacja wyciekła do sieci. Smartfon dostanie flagowy SoC

 0