Xiaomi Black Shark 2 Pro dostrzeżony w bazie Geekbench

Xiaomi Black Shark 2 Pro dostrzeżony w bazie Geekbench

Gamingowe smartfony nie zdołały na ten moment zdobyć szturmem rynku, z kolei ludzie, zamiast wydawać niemałe kwoty na tego rodzaju urządzenia wolą bardziej uniwersalne oraz tańsze opcje. Mimo to są producenci starający się skorzystać z panującej w tym segmencie niszy i do takich z pewnością zalicza się Xiaomi wraz ze swoją serią Black Shark, której pierwszy reprezentant zadebiutował w sklepach w ubiegłym roku. Pomimo iż telefon nie okazał się hitem sprzedażowym, to przekonał do siebie chińskie przedsiębiorstwo na tyle, że te po niespełna dwunastu miesiącach zaprezentowało pełnoprawnego następcę Black Shark będącego bardziej drobną ewolucją aniżeli rewolucją z prawdziwego zdarzenia. Teraz Xiaomi ma przygotowywać się do ujawnienia lepszego wydania, czyli Black Shark 2 Pro.

Premiera Xiaomi Black Shark 2 Pro ma odbyć się 30 lipca. Smartfon zaoferuje ulepszony procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus.

Xiaomi Black Shark 2 Pro dostrzeżony w bazie Geekbench

W związku z tym do bazy Geekbench trafiły wyniki benchmarków urządzenia, a w sieci pojawiły się konkretne informacje w kwestii daty prezentacji. I tak w testach pojedynczych smartfon zdobył 3632 punktów, zaś w wielordzeniowych wynik oscyluje na poziomie 11 304 punktów. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną to ulepszone wydanie w przeciwieństwie do swojego podstawowego odpowiednika posiada lepszy procesor w postaci Qualcomm Snapdragon 855 Plus oraz identyczną ilość 12 GB pamięci RAM. W efekcie pod względem wydajności w założeniu ma on dorównać innemu gamingowemu konkurentowi — ASUS ROG Phone II. Mówi się, iż poprawiony CPU zaoferuje zwiększoną o 4% wydajność, natomiast układ graficzny przyspieszy o 15%.

Niestety inne parametry telefonu nie są na ten moment znane, aczkolwiek najprawdopodobniej dostanie on wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,4 cala, jak również tylny aparat 48 Mpix oraz 12 Mpix i przednią 20 Mpix kamerę do selfie. Prezentacja i jednocześnie moment premiery Black Shark 2 Pro nastąpi 30 lipca podczas zapowiedzianej przez Xiaomi konferencji. Cena to kolejny aspekt, który pozostaje ściśle strzeżoną tajemnicą, choć oczywiście oczekujemy, iż Pro będzie droższe od podstawki kosztującej około 2100 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Black Shark 2 Pro dostrzeżony w bazie Geekbench

 0