Xiaomi Black Shark świetnie się sprzedaje, ale posiada fabryczną wadę

Xiaomi Black Shark świetnie się sprzedaje, ale posiada fabryczną wadę

Pierwszy gamingowy smartfon od Xiaomi zaliczył bardzo udaną premierę. Pierwsza partia modelu Black Shark Gaming została wyprzedana w kilka sekund, jednakże teraz sprzedaż może nieco zwolnić. Okazuje się, że urządzenie ma wadę fabryczną, którą producent musi teraz naprawić.

Xiaomi Black Shark Gaming oficjalnie zaprezentowano 13 kwietnia, a urządzenie do sklepów trafiło zaledwie 7 dni później. W chwilę po sklepowej premierze cały nakład został wyprzedany, a urządzenie zarejestrowało 1 milion użytkowników. Xiaomi z nowym urządzeniem zaliczyło świetną premierę, jednakże pojawił się problem, który może rzucić nieco cienia na świetnie prezentujące się urządzenie. Zaledwie 4 dni po premierze pojawia się sporo opisów dotyczących problemów z panelem dotykowym, który wykazuje nienormalne zachowanie przy przesuwaniu palcem z małą prędkością. Wygląda to dość niepokojąco, jednak inżynierowie z Xiaomi przyjrzeli się już problemowi i zapewniają, że nie jest to problem sprzętowy, a winne jest oprogramowanie. Z pewnością ucieszy to wszystkich, którzy nabyli już urządzenie, bo oznacza to, że usterkę można wyeliminować przez aktualizację.

Chwilę po premierze okazało się, że gamingowa nowość od Xiaomi ma problem z panelem dotykowym

Odpowiednia poprawka ma pojawić się jeszcze w tym miesiącu, a na chińskiej wersji strony Xiaomi można znaleźć informację, że nastąpi to do 27 kwietnia. Data ta jest o tyle istotna, że właśnie tego dnia ma się rozpocząć drugi etap sprzedaży tego modelu. Pierwsza partia wyprzedała się w kilka sekund, jeśli Xiaomi nie zdąży naprawić usterki, tym razem urządzenie może nie cieszyć się tak wielką popularnością, a użytkownicy będą czekać z zakupem do czasu wydania poprawki. Black Shark to urządzenie posiadające ekran IPS o przekątnej 5,99  cala z rozdzielczością 2160x1080. Sercem smartfona jest najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 845 sparowany z 6 lub 8GB pamięci RAM oraz 64/128 GB pamięci wewnętrznej. Black Shark posiada 2 aparaty z tyłu (12MP + 20MP) oraz kamerę przednią 20 MP. Warto zauważyć, że smartfon ten posiada dość dużą w obecnych czasach baterię o pojemności 4000 mAh. Cena zależnie od wersji to 480/560 dolarów USD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Black Shark świetnie się sprzedaje, ale posiada fabryczną wadę

 0