Xiaomi Civi 4 Pro zadebiutuje poza Chinami już w przyszłym miesiącu

Xiaomi Civi 4 Pro zadebiutuje poza Chinami już w przyszłym miesiącu

Xiaomi wypuści model Civi 4 Pro poza rynek chiński. Producent zamierza oferować ten smartfon również w Indiach jednak pod inną nazwą. Xiaomi Civi 4 Pro zadebiutuje tam jako Xiaomi 14 Civi. Premiera w Indiach daje nadzieję na rozszerzenie dostępności również o inne kraje.

Fani Xiaomi mogą czasem poczuć pewne rozczarowanie, ponieważ ten producent niekiedy wypuszcza pewne urządzenia wyłącznie na rodzimym rynku. W ofercie część dostępnych w Państwie Środka produktów tej marki trzeba ściągać korzystając z różnego rodzaju portali. Dostępny wyłącznie Chinach jest między innymi smartfon Xiaomi Civi 4 Pro. Według nowych doniesień ten fakt ma się jednak niedługo zmienić. Xiaomi potwierdziło, że model Civi 4 Pro trafi niebawem także na inny rynek. Od 12 czerwca smartfon będzie dostępny również w Indiach. Co jednak ciekawe producent zdecydował się nieco pozmieniać w samej nazwie. Urządzenie zadebiutuje w Indiach jako Xiaomi 14 Civi.

Xiaomi potwierdziło, że model Civi 4 Pro trafi niebawem także na inny rynek. Od 12 czerwca smartfon będzie dostępny również w Indiach.

A co takiego oferuje Xiaomi 14 Civi? Tak samo jak swój chiński odpowiednik, Civi 4 Pro, wyposażony jest w procesor Snapdragon 8s Gen 3. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach jeśli chodzi o pamięć RAM. To konfiguracje 12 GB oraz 16 GB. Dwa warianty dotyczą także pamięci masowej. Xiaomi daje wybór między 256 GB a 512 GB przestrzeni na dane użytkownika. Ekran w tym modelu ma przekątną 6,55 cali. To panel AMOLED oferujący rozdzielczość 1236 x 2750 i odświeżanie 120 Hz z próbkowaniem dotyku 240 Hz. Zagęszczenie pikseli wynosi tutaj 460 ppi.

Atutem tego modelu jest zestaw aparatów stworzony przy współpracy z marką Leica. Składa się on z obiektywu głównego 50 MP, teleobiektywu 50 MP z dwukrotnym przybliżeniem cyfrowym oraz obiektywu ultraszerokokątnego 12 MP. Na przodzie smartfona odnajdziemy natomiast aparat do selfie 32 MP. Xiaomi 14 Civi zasilany jest z baterii o pojemności 4700 mAh, którą można ładować z maksymalną mocą 67 W.

Teraz pozostaje już tylko pytanie czy model 14 Civi trafi również do Polski. Xiaomi w pewnym sensie wykonało już pierwszy krok w tym kierunku, tj. wypuściło ten model poza Chinami. Nie oznacza to rzecz jasna od razu globalnej premiery, jednak daje nadzieję, że producent będzie dalej rozszerzał dostępność tego smartfona.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Civi 4 Pro zadebiutuje poza Chinami już w przyszłym miesiącu

 0