Xiaomi kupi producenta kamer sportowych GoPro?

Xiaomi kupi producenta kamer sportowych GoPro?

GoPro przeżywa obecnie ciężki okres. W czasach swojej największej chwały ich produkty stały się najbardziej rozpoznawalnymi z kategorii kamer sportowych, jednakże to nie wystarczyło, by firma utrzymała się na szczycie. 

GoPro jest na skraju przepaści i właśnie ten fakt prawdopodobnie wykorzysta chiński producent Xiaomi. GoPro wprowadziło na rynek kilka świetnych produktów. Urządzenia z serii Hero, oprogramowanie do edycji materiałów wideo, własne aplikacje, to wszystko przyczyniło się do sukcesu, co przełożyło się na jeszcze niedawną wartość firmy sięgającą ponad 10 miliardów dolarów USD. Rynek się jednak rozwijał i pojawiali się konkurenci, oferując zbliżoną jakość, jednakże często za sporo niższą cenę. Spowodowało to spadek wartości GoPro do zaledwie 761 milionów dolarów i liczba ta ciągle spada. Jedynym ratunkiem dla firmy jest wystawienie się na sprzedaż i nadzieja, że znajdzie się inwestor chętny do wyłożenia sporej dumy pieniędzy.

Xiaomi, które produkuje wszystko od smartfonów do łyżeczek dla niemowlaków i ręczników może wkrótce wykupić znaną markę GoPro

GoPro jest już na etapie przedstawiania publicznie oferty sprzedaży firmy, a podobno jednym z zainteresowanych jest Xiaomi. Informacja o zainteresowaniu chińskiego giganta kamerkami sportowymi sprawiła, że akcje GoPro podskoczyły na wartości o 8,8%, choć do tej pory zaliczały jedynie spadek. Xiaomi wcale nie musi jednak kupować GoPro. Chińczycy mają swoje własne, popularne kamery sportowe i mogą wcale nie chcieć ratować pogrążającego się konkurenta. Możliwe, że Xiaomi przeczeka, aż GoPro osiągnie stan agonalny, a wtedy przejmie firmę za bezcen, wraz z ich technologią i patentami. GoPro zaliczyło upadek głównie z powodu chińskiej konkurencji i jak na ironię, właśnie ta konkurencja może ich teraz uratować.

Komentarze do: Xiaomi kupi producenta kamer sportowych GoPro?