Xiaomi Mi 6X - wydajny smartfon z bardzo dobrym aparatem w dobrej cenie

Xiaomi Mi 6X - wydajny smartfon z bardzo dobrym aparatem w dobrej cenie

Po tygodniach spekulacji i przecieków Xiaomi w końcu zdecydowało się na oficjalne zaprezentowanie smartfona Mi 6X. Ten pochwalić może się naprawdę wydajną specyfikacją, nowoczesnym wyglądem oraz świetnym (przynajmniej na papierze) aparatem, a to wszystko w atrakcyjnej cenie.

Z naszego punktu widzenia Mi 6X jest o tyle ciekawym urządzeniem, że powinien wkrótce trafić i do naszego kraju, ale pod nazwą Mi A2 (model Mi A1 niedawno recenzowaliśmy na łamach naszego portalu). Zacznijmy od podstaw, czyli 5,99-calowego wyświetlacza Full HD+ (18:9) otoczonego naprawdę wąskimi ramkami. Pod maską znajdziemy najwydajniejszy procesor dla średniej półki Snapdragon 660, a jeśli chodzi o konfiguracje pamięci, to dostępne będą warianty z 4 GB lub 6 GB RAM i 64 GB lub 128 GB pamięci na dane. Za czas pracy telefonu odpowiada zaś bateria o nieco skromnej pojemności 3010 mAh, ale wpiera ona szybkie ładowanie Quick Charge 3.0, zapewniając 50% stanu akumulatora już po 30 minutach. Poza tym tył urządzenia został wykonany z metalu i to na nim umieszczono czytnik linii papilarnych. Nie zabrakło też złącza USB typu C, ale niestety producent pozbył się złącza słuchawkowego minijack i wciąż nie uświadczymy tu NFC (co typowe dla Xiaomi).  

Xiaomi Mi 6X pochwalić może się naprawdę wydajną specyfikacją, nowoczesnym wyglądem oraz świetnym (przynajmniej na papierze) aparatem, a to wszystko w atrakcyjnej cenie

Bardzo mocnym punktem Mi 6X ma mają być też sygnalizowane już na wstępie możliwości fotograficzne zastosowanych tu aparatów. Nie da się ukryć, że te dotychczas stanowiły raczej słabszą stronę smartfonów Xiaomi, ale Chińczycy starają się to ostatnio wyraźnie zmienić (choćby za sprawą Mi Mix 2S). W tym przypadku otrzymujemy podwójny aparat tylny składający się głównego 12 MP sensora  Sony IMX486 z obiektywem f/1.75 i pikselami w rozmiarze 1.25 μm, wspomaganego przez 20 MP sensor Sony IMX376 (obiektyw f/1.8 i duże piksele 2 μm), który poprawiać ma jakość zdjęć przy słabym oświetleniu i generować efekt bokeh (tryb portretowy). Ten sam 20 MP sensor umieszczono też z przodu do selfie i odblokowywania urządzenia za pomocą funkcji Face Unlock. Poza tym aparaty wspomagane są przez technologię sztucznej inteligencji rozpoznającą ponad 200 scen i oferują 12 trybów portretowych. Ceny Xiaomi Mi 6X to 1600 CNY (ok. 875 PLN) za wersję 4/64 GB, 1800 CNY (ok. 985 PLN) za wariant 6/64 GB i 2000 CNY (ok. 1090 PLN) za model 6/128 GB.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Mi 6X - wydajny smartfon z bardzo dobrym aparatem w dobrej cenie

 0