Xiaomi Mi 9 - premiera już za tydzień, tego samego dnia co Galaxy S10

Xiaomi Mi 9 - premiera już za tydzień, tego samego dnia co Galaxy S10

Na początku roku w sieci pojawiły się przecieki na temat nowego flagowego smartfona Xiaomi, znanego wtedy jeszcze pod nazwą kodową Cepheus. Od tego czasu niewiele słychać było w tym temacie, ale okazuje się, że chiński gigant nie zamierza nas już zbyt długo trzymać w niepewności i zamierza zaprezentować Xiaomi Mi 9 już za tydzień, 20 lutego, co zostało potwierdzone przez współwłaściciela firmy, Lei Juna, który opublikował stosowny plakat w serwisie społecznościowym Weibo. Data ta zapewne nie została wybrana przypadkowo, tym bardziej, że kilka dni później zaplanowano konferencję producenta z ramach MWC 2019, ale ten postanowił ukraść nieco światła reflektorów Samsungowi, który 20 lutego również zaprezentuje swoje flagowe telefony i tym ruchem Chińczycy postanowili wyprzedzić koreańskiego rywala. Pytanie tylko, czy strategia ta nie okaże się obosiecznym mieczem i nie odbije się na zainteresowaniu Mi 9? O tym przekonamy się już za tydzień.

Xiaomi postanowiło ukraść nieco światła reflektorów Samsungowi i zaprezentować sój nowy flagowy smartfon tego samego dnia co rywal.

Tymczasem na oficjalnym koncie Xiaomi na Weibo ukazał się jeszcze jeden plakat, tym razem z niejakim Royem Wangiem z zespołu TFBoys, który trzyma w ręku Mi 9 w etui w zielono-miętowym kolorze, ale zdjęcie i tak ujawnia, że telefon otrzyma potrójny aparat tylny w wertykalnym układzie. Czego możemy spodziewać po smartfonie w tym zakresie? Najprawdopodobniej 48 MP jednostki głównej, wspomaganej przez 12 MP aparat oraz dodatkowy sensor 3D głębi typu Time-of-Flight. Poza tym, Xiaomi Mi 9 otrzymać ma 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 220 x 1080 pikseli, procesor Snapdragon 855 wspomagany przez 6 GB pamięci RAM i 128 GB na dane lub 8 GB RAM i 256 GB na dane oraz baterię o pojemności 3500 mAh. Spodziewać można się także czytnika linii papilarnych ukrytego w ekranie i opcji superszybkiego ładowania (27 W).

Jak przystało na produkty Xiaomi, Mi 9 ma być również korzystnie wycenione i jego cena zaczynać powinna się od 2999 CNY (ok. 1700 zł, ale na rynkach zachodnich zapewne zapłacimy o kilkaset złotych więcej) za podstawowy wariant, co jak na telefon klasy flagowca jest niezwykle niską kwotą. Co ciekawe, na 24 lutego firma zaplanowała swoje wystąpienie w ramach barcelońskich targów MWC, na których zaprezentuje kolejne urządzenia na ten rok. Czego możemy się tu spodziewać? Być może Xiaomi przywiezie ze sobą prototyp składanego telefonu czy model Mi Mix 3 ze wsparciem dla łączności 5G. Prawdopodobna jest także zapowiedź Redmi Note 7 w wersji Pro, aczkolwiek trzeba pamiętać, że Redmi zostało wydzieloną marką.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Mi 9 - premiera już za tydzień, tego samego dnia co Galaxy S10

 0