Xiaomi Mi A2 i Mi A2 Lite zaprezentowane. Będzie nowy hit?

Xiaomi Mi A2 i Mi A2 Lite zaprezentowane. Będzie nowy hit?

Xiaomi postanowiło chyba nieco wygrzać się w hiszpańskim słońcu, bo to właśnie Madryt stał się miejscem prezentacji nowych smartfonów chińskiego producenta. A mowa oczywiście o modelach Mi A2 i Mi A2 Lite, które należą do programu Android One, czyli wyposażone są w niemal czyste wersje tego systemu operacyjnego (w tym przypadku w wersji 8.1) i w czasie trwania gwarancji mają zapewnione aktualizacje tego OS i wszystkich zabezpieczeń. Pierwszy smartfon z systemem Android One trafił na sklepowe półki we wrześniu ubiegłego roku i był to Mi A1, a teraz Xiaomi i Google kontynuują swoją współpracę, prezentując nam kolejną generację. "Telefony Mi A2 oraz Mi A2 Lite jeszcze bardziej wzmocnią naszą współpracę z Google. Wierzę, że doświadczenie zdobyte przy produkcji poprzedniego modelu oraz jego entuzjastyczny odbiór przełożą się na sukces Mi A2. Mamy nadzieję, że dobra cena telefonu podbije serca użytkowników na całym świecie" - powiedział Xiang Wang, wiceprezes Xiaomi.

Xiaomi oficjalnie zaprezentowało dwa nowe smartfony, które są następcami bardzo dobrego i popularnego modeli Mi A1.

Xiaomi Mi A2 i Mi A2 Lite zaprezentowane. Będzie nowy hit?

Mi A2 wyposażony został w 5,99-calowy ekran o proporcjach 18:9, chroniony za pomocą szkła, który osadzony jest w aluminiowej obudowie unibody z zaokrąglonym tylnym panelem o grubości 7,3 mm. W środku czeka na nas natomiast układ Qualcomm SnapdragonT660 z technologią Artificial Intelligence Engine z rdzeniami Kryo, wspierany przez  4 GB pamięci RAM LPDDR4x oraz 32 lub 64 GB pamięci (w zależności od wybranej wersji i co ciekawe, na innych rynkach funkcjonować będzie również wariant 6 GB + 128 GB pamięci wewnętrznej). Nie zabrakło tu również złącza USB typu C, baterii o pojemności 3010 mAh, a o możliwości fotograficzne zadbają przedni aparat Sony IMX376 o rozdzielczości 20MP oraz podwójny aparat tylny 12MP (Sony IMX486) + 20MP (Sony IMX376) wspierany przez AI. Co więcej, dzięki technologii Super Pixel (informacje z czterech pikseli tworzą jeden o rozmiarze 2.0 µm), która poprawia czułość na światło, zdjęcia są jaśniejsze i bardziej nasycone nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Warto też wspomnieć, że Mi A2 oferuje możliwość ręcznego wyboru jednego z tylnych aparatów, 20MP lub 12MP, w zależności od potrzeb. Smartfon dostępny będzie w Polsce od 13 sierpnia (na stronie x-kom.pl) w trzech wersjach kolorystycznych, tj. niebieskiej, czarnej i złotej, a jeśli chodzi o ceny, to na razie muszą wystarczyć nam europejskie, czyli 249 EUR za 4 GB RAM + 32 GB pamięci wewnętrznej za oraz 279 EUR za 4 GB RAM + 64 GB pamięci wewnętrznej.

Jeżeli zaś chodzi o Mi A2 Lite, jest to jeden z pierwszych telefonów z systemem Android One o proporcjach ekranu 19:9 (przekątna o długości 5.84 cala i rozdzielczość FullHD+). Producent zapewnia, że takie rozwiązanie sprawia, że telefon świetnie leży w dłoni i obsługuje się jedną ręką. Pod maską znajdziemy tu Qualcomm Snapdragon 625, 3 lub 4 GB pamięci RAM (w zależności od wybranej wersji) oraz odpowiednio 32 i 64 GB pamięci wewnętrznej, a producent nie zapomniał też o pojemnej baterii 4000mAh. Zdjęcia w tym przypadku wykonamy za pomocą przedniego aparatu 5MP z funkcją AI Portrait Mode (pozwala uzyskać efekt bokeh bez dodatkowego obiektywu) i podwójnej jednostki tylnej 12MP (o rozdzielności piksela 1,25 µm) + 5MP. Smartfon dostępny będzie w tych samych kolorach, co jego większy brat i również trafi do sprzedaży w sierpniu. Jego cena to 179 EUR za 3 GB RAMu + 32 GB pamieci wewnętrznej oraz 229 EUR za 4 GB + 64 GB pamięci wewnętrznej. Polskie ceny smartfonów zostaną zaprezentowane już wkrótce, ale małą wskazówką w tym temacie może być pomyłka wspomnianego wcześniej sklepu x-kom, który przedwcześnie umieścił na swojej stronie kwotę 1049 PLN za model Mi A2 Lite. Jeżeli ta okaże się prawdziwa, to sukces tego modelu może stanąć pod znakiem zapytania, bo wielu użytkowników może zdecydować się raczej na coraz popularniejszy smartfon Redmi Note 5, który można już kupić za niecałe 900 PLN, a możliwościami wcale nie odstaje od nowszej propozycji Xiaomi.

Xiaomi Mi A2 i Mi A2 Lite zaprezentowane. Będzie nowy hit?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Mi A2 i Mi A2 Lite zaprezentowane. Będzie nowy hit?

 0