Xiaomi Mi A3 - nowa odsłona smartfona Android One

Xiaomi Mi A3 - nowa odsłona smartfona Android One

Xiaomi zaprezentowało dziś swój nowy smartfon przeznaczony na europejski rynek. Mowa tu o Mi A3, czyli kolejnej odsłonie budżetowej serii chińskiego producenta, która wyróżnia się m.in. czystym Androidem. Telefony z serii A należą do programu Android One, co oznacza także gwarancję długiego wsparcia i szybkich aktualizacji. Xiaomi Mi A3 może jednak nie spełnić oczekiwań użytkowników, którzy wyczekiwali kolejnego modelu z tej rodziny, ponieważ w pewnych kwestiach zrobił nawet krok wstecz (rozdzielczość ekranu). Warto jednak zacząć od tego, że Mi A3 to nic innego jak Mi CC9e, ale przeznaczone na zachodni rynek. Poza tym, spodziewaliśmy się ujawnienia także mocniejszego wariantu Pro, ale Xiaomi pokazało tylko bazową wersję (może mocniejsza wersja zostanie ujawniona w późniejszym terminie).

Xiaomi Mi A3 to nic innego jak Mi CC9e, ale przeznaczone na zachodni rynek.

Xiaomi Mi A3 - nowa odsłona smartfona Android One

Xiaomi Mi A3 wyposażony został w 6,1-calowy panel OLED o rozdzielczości zaledwie 1560 x 720 pikseli (Mi A2 i Mi A2 Lite posiadały wyświetlacz Full HD). Pod maską kryje się zaś procesor Snapdragon 665, który nie stanowi dużego upgrade’u względem Snapdragona 660 napędzającego poprzednika. Smartfon otrzymał 4 GB pamięci RAM i 64 GB lub 128 GB na dane z opcją rozszerzenia za pomocą karty pamięci microSD. Tym, co uległo niewątpliwej poprawie, jest natomiast aparat, ponieważ A3 pochwalić może się potrójnym modułem, składającym się z 48 MP sensora głównego z dość jasnym obiektywem (f/1.78), 8 MP jednostką szerokokątną i 2 MP sensorem głębi. Do selfie otrzymujemy zaś 32 MP kamerkę przednią umieszczoną w notchu.    

Kolejna zmiana na plus to bateria, której pojemność zwiększyła się z 3000 mAh do aż 4030 mAh. Ta wspiera szybkie ładowanie z mocą 18 W, ale stosowną ładowarkę musimy zakupić samodzielnie. Dobrą wiadomością jest także powrót złącza słuchawkowego minijack, a czytnik linii papilarnym, zgodnie z najnowszymi trendami, tym razem umieszczono pod ekranem. Xiaomi Mi A3 dostępne będzie w trzech kolorach: niebieskim, białym i szarym, a telefon w pierwszej kolejności trafi do Hiszpanii, gdzie będzie miał swoją premierę 24 lipca. W innych krajach europejskich pojawić ma się niedługo potem. Cena to zaś 249 EUR za 64 GB i 279 EUR za 128 GB.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Mi A3 - nowa odsłona smartfona Android One

 0