Xiaomi Mi Band 5 z większym ekranem i globalnym wsparciem dla NFC

Xiaomi Mi Band 5 z większym ekranem i globalnym wsparciem dla NFC

Mi Band 4 okazał się absolutnym hitem dla Xiaomi i „inteligentna” opaska stała się jednym z najlepiej sprzedający się fitness trackerów na rynku. Swój sukces produkt ten zawdzięcza przede wszystkim agresywnej cenie, przyzwoitej liczbie funkcjonalności (w szczególności jak na tak tani sprzęt) oraz globalnej dostępności. Dzięki swoim opaskom Xiaomi jest jednym z liderów w tym segmencie rynku i trudno się dziwić, że nie zamierza z tego rezygnować. Firma już szykuje nową generację Mi Band, która podtrzymać ma pozycję firmy, a być może pozwoli nawet uszczknąć jeszcze większy kawałek tego tortu dla chińskiego producenta.

W sieci pojawiły się bowiem pierwsze przecieki dotyczące opaski Mi Band 5, które rzucają nieco światła na kolejną generację tego urządzenia.

Xiaomi Mi Band 5 z większym ekranem i globalnym wsparciem dla NFC

W sieci pojawiły się bowiem pierwsze przecieki dotyczące opaski Mi Band 5, które rzucają nieco światła na kolejną generację tego urządzenia. Źródła donoszą, że tym razem otrzymać mamy większy, bo 1,2-calowy wyświetlacz, co powinno jeszcze bardziej ułatwić nie tylko nawigację, ale i odczytywanie powiadomień czy wiadomości prosto z opaski. Drugą kluczową nowością ma być wsparcie dla łączności NFC. Co prawda ta pojawiła się już w przypadku Mi Band 4, ale jedynie w chińskiej wersji, a teraz NFC dostępne ma być w globalnym wariancie urządzenia. Pozwolić ma to na obsługę większej liczby płatności mobilnych, w tym choćby Google Pay. Mi Band 4 wspiera bowiem jedynie Mi Pay, czyli autorski system Xiaomi.

Ostatnia ujawniona informacja dotyczy ceny na chińskim rynku. Ta zaczynać ma się od 179 CNY, czyli ok. 100 zł, ale tradycyjnie oczekiwać można, że ta w przypadku międzynarodowej wersji będzie znacząco wyższa. Wciąż jednak powinna utrzymać się na atrakcyjnym poziomie. Należąca do Xiaomi marka Huami potwierdziła już, że pracuje nad Mi Band 5 i możemy spodziewać się premiery tego produktu w czerwcu tego roku. Oznacza to, że do debiutu pozostało jeszcze ok. 5 miesięcy, więc do tego czasu zapewne możemy liczyć na kolejne przecieki, które ujawnią nowe szczegóły na temat nadchodzącej opaski.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Mi Band 5 z większym ekranem i globalnym wsparciem dla NFC

 0