Xiaomi Mi Gaming Laptop - gamingowy laptop w dobrej cenie

Xiaomi Mi Gaming Laptop - gamingowy laptop w dobrej cenie

Smartfon Mi MIX 2S to nie jedyna nowość zaprezentowana dziś przez Xiaomi, ponieważ chiński gigant zapowiedział także swój pierwszy gamingowy laptop, który może okazać się ciekawą alternatywą dla marek pokroju Razer, MSI czy Asus.

Mi Gaming Laptop, bo tak nazywa się ten sprzęt, pochwalić może się bardzo prostym stylowym designem obudowy i wykonaniem ze szczotkowanego aluminium, który nie jest tak nachalny, jak przeważnie ma to miejsce w przypadku sprzętu dla graczy i tego typu oszczędna forma zdecydowanie może się podobać. Urządzenie wyposażono w 15,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i szerokim gamucie kolorów, a warto też zwrócić uwagę na dość cienkie ramki wokół niego. Najmocniejsza wersja kryje pod maską procesor Intel Core i7-7700HQ, kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1060, 16 GB pamięci RAM, 256 GB dysk SSD NVMe oraz 1 TB dysk HDD. Dla oszczędnych przygotowano jednak bardziej budżetowy wariant z Core i5, GTX 1050 Ti, 128 GB dyskiem SSD i 8 GB pamięci RAM.  

Xiaomi Mi Gaming Laptop to pierwszy notebook dla graczy tego chińskiego producenta

To oczywiście nie wszystko, co ten notebook ma do zaoferowania i Xiaomi mocno chwali się zastosowanym systemem chłodzenia z dwoma wentylatorami i ciepłowodami oraz funkcją "turbo cooling" uruchamianą z dedykowanego przycisku. Producent twierdzi, że Mi Gaming Laptop jest najchłodniejszym wysokowydajnym modelem na rynku, ale na weryfikację tej obietnicy przyjdzie czas w momencie testów. Znajdziemy tu ponadto podświetlaną klawiaturę (RGB z 4 niezależnymi strefami) z 5 programowalnymi przyciskami makro, a także głośniki stereo (2 x 3W) strojone przez Dolby i przystosowane do technologii Dolby Atmos. Warto też wspomnieć o baterii 55 Wh, która pozwolić ma na 5,5 h grania, a jeśli chodzi o łączności, to laptop oferuje Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1, 4 porty USB 3.0, po jednym złączu HDMI i USB C. Sprzedaż rusza 13 kwietnia (przynajmniej w Chinach) i dostępnych będzie kilka konfiguracji notebooka, najtańsza (z Intel Core i5, 8 GB RAM, 128 GB SSD i GeForce GTX 1050 Ti) za 5999 CNY (ok. 3250 PLN netto), a najdroższa (z Core i7, 16 GB RAM, 256 GB SSD i GeForce GTX 1060 Ti) za 8999 CNY (ok. 4870 PLN netto).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Mi Gaming Laptop - gamingowy laptop w dobrej cenie

 0