Xiaomi Mi MIX 2S już oficjalnie - topowa specyfikacja i świetny aparat

Xiaomi Mi MIX 2S już oficjalnie - topowa specyfikacja i świetny aparat

Xiaomi Mi MIX było wyjątkowym urządzeniem, ponieważ rozpoczęło trend na tzw. bezramkowe smartfony (choć dużo wcześniej podobną konstrukcją mógł pochwalić się Sharp) i w momencie swojej premiery zawstydzał konkurencję pod względem designu. Dziś już praktycznie każda duża firma posiada w swojej ofercie model z bardzo cienkimi ramkami nad i pod ekranem, a w międzyczasie chiński producent wypuścił na rynek drugą generację Mi MIX. Dziś natomiast zaprezentował jej ulepszoną wersję o nazwie Mi MIX 2S.

Pod względem designu trudno doszukiwać się tu zmian, ponieważ wbrew temu, co sugerowały niektóre przecieki, aparat przedni (5 MP) pozostał na dolnej krawędzi i tym samym nie przeniesiono go do górnego narożnika (trochę szkoda, bo obecna lokalizacja jest bardzo nienaturalna). Obudowa wciąż jest ceramiczna i niestety nadal nie może pochwalić się wodoszczelnością. Mimo wszystko, sprzęt ciągle prezentuje się bardzo stylowo i w tym aspekcie trudno mu cokolwiek zarzucić. Zdecydowanie większe zmiany objęły jego specyfikację, a konkretniej dwa elementy - procesor i aparaty. Wyświetlacz pozostał bowiem niezmieniony, co oznacza 5,99-calowy panel IPS o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli i maksymalnej jasności około 585 nitów. Sercem urządzenia jest jednak procesor Snapdragon 845 wspomagany przez 6 GB lub 8 GB pamięci RAM i 64/128/256 GB na dane. Za czas pracy urządzenia odpowiada zaś bateria o pojemności 3400 mAh (także bez zmian).

Główne zmiany objęły jego specyfikację, a konkretniej dwa elementy - procesor i aparaty

Xiaomi w czasie konferencji mocno chwaliło możliwości fotograficzne Mi MIX 2S, za które tym razem odpowiada. Nie da się ukryć, że ten element stanowił piętę achillesową poprzednika, ale teraz wygląda to zdecydowanie bardziej obiecująco. Z tyłu umieszczono bowiem podwójny aparat z głównym sensorem Sony IMX363 o rozdzielczości 12 MP, z dużymi pikselami (1.4 μm), światłem f/1.8, technologią Dual Pixel AF i optyczną stabilizacją obrazu. Ten wspomagany jest przez drugą 12 MP jednostkę z teleobiektywem, która pozwala na zoom optyczny i rozmazywanie tła (efekt bokeh). Pomaga tu także sztuczna inteligencja, która rozpoznaje ponad 200 scenerii i obiektów. Aparat został już przetestowany przez DxOMark i uzyskał wysoką łączną notę 97 punktów (z czego aż 101 za zdjęcia i 88 za wideo), co pozwoliło mu na uplasowanie się na 3. pozycji w rankingu serwisu (tuż za iPhonem X i Huawei Mate 10 Pro). Nowością jest tu także wsparcie dla ładowania indukcyjnego i Xiaomi wprowadzi nawet do sprzedaży stosowną ładowarkę (ta kosztować będzie ok. 60 PLN). Warto też wspomnieć, że telefon od początku otrzyma system Android 8.0 Oreo.

Jeśli zaś chodzi o dostępność, to premiera Mi MIX 2S odbędzie się na początku przyszłego miesiąca i wiadomo, że smartfon trafi także do Polski, ale nie wiemy jeszcze, kiedy i jaka będzie jego cena w naszym kraju. Ta w Chinach wygląda następująco (u nas na pewno będzie nieco wyższa ze względu na podatki):

  • 6GB/64GB – 3299 CNY (ok. 1790 PLN),
  • 6GB/128GB – 3599 CNY (ok. 1950 PLN),
  • 8GB/256GB + bezprzewodowa ładowarka – 3999 CNY (ok. 2165 PLN).

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Mi MIX 2S już oficjalnie - topowa specyfikacja i świetny aparat

 0