Xiaomi Mi Note 11 został certyfikowany. Smartfon ma otrzymać niewielką baterię

Xiaomi Mi Note 11 został certyfikowany. Smartfon ma otrzymać niewielką baterię

W 2019 roku Xiaomi wprowadziło serię CC, czyli smartfony, które stylistyką i ceną miały przekonać do siebie młodszych odbiorców, zaś CC9 był pierwszym przedstawicielem oferującym aparat 108 Mpix. Z jakichś powodów chińskie przedsiębiorstwo w ubiegłym roku skupiło się jedynie na Youth Edition (Lite), ale krążą plotki, że marka powróci w bieżącym roku. Według dostępnej informacji CC10 to w rzeczywistości Mi Note 11, który trafi do sprzedaży w Chinach pod nazwą CC10, na co zresztą wskazuje certyfikacja urzędu 3C. Urządzenie dostanie baterię o niskiej pojemności 4260 mAh (typowo 4360 mAh) i tutaj warto przypomnieć, że poprzednik linii CC9 Pro posiadał baterię o pojemności 5260 mAh.

Xiaomi Note 11 ma otrzymać baterię o pojemności 4260 mAh (typowo 4360 mAh).

Xiaomi Mi Note 11 został certyfikowany. Smartfon ma otrzymać niewielką baterię

Zapewne telefon trafi do nas w kilku wersjach. W zestawie znajdzie się aparat ze 120-krotnym zoomem cyfrowym i obiektywem peryskopowym umożliwiającym 12-krotne przybliżenie obrazu. Niestety zagadką pozostaje cena oraz dokładniejsza specyfikacja techniczna. Xiaomi CC10 zadebiutuje w Państwie Środka latem, natomiast do Europy trafi najpewniej pod nazwą Mi Note 11 jesienią 2021 roku. Nie jest jednak przesądzone, że firma przywróci do życia markę CC, dlatego obecnie trzeba podchodzić do tej informacji z dystansem. Tym bardziej, iż linia dla młodszych odbiorców nie zdobyła rynku szturmem a Xiaomi CC9 po premierze nie sprzedawał się zadowalająco.

Co ciekawe Xiaomi zamiera wykorzystać w swoim telefonie 200 Mpix matrycę Samsunga. Sensor będzie miał piksele w rozmiarze 0,64 µm. Dodatkowo matryca obsłuży binowanie 4 w 1 (łączenie pikseli), co w praktyce przełoży się na rozdzielczość wyjściową 50 Mpix. Nie wiemy, który dokładnie smartfon zaoferuje taki aparat. Aktualnie dużo modeli oferuje 108 Mpix obiektywy m.in. Galaxy S21 Ultra.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Mi Note 11 został certyfikowany. Smartfon ma otrzymać niewielką baterię

 0