Xiaomi Mi Pad 4 - ten tablet może być hitem

Xiaomi Mi Pad 4 - ten tablet może być hitem

Nie da się ukryć, że tablety w ostatnich latach stały się zdecydowanie bardziej niszowym sprzętem I coraz mniej osób decyduje się na zakup dodatkowego urządzenia, kiedy powszechne stały się już 6-calowe smartfony. Dlatego też relatywnie rzadko otrzymujemy zapowiedzi nowych produktów z tej kategorii (przynajmniej od dużych producentów), ale fani tego typu sprzętu otrzymali właśnie ciekawą propozycję od Xiaomi.

Mowa tu o tablecie Mi Pad 4, czyli 8-calowym urządzeniu ważącym niecałe 350 gramów, które chiński gigant wycenił na zaledwie 1099 CNY (ok. 625 PLN). Cena ta zaskakuje jeszcze bardziej, jeśli spojrzymy na to, co otrzymujemy za tę kwotę, czyli ekran IPS Full HD (1920 x 1200 pikseli) w formacie 16:10, wydajny procesor Snapdragon 660, 3 GB pamięci RAM typu LPDDR4X czy 32 GB szybkiej pamięci eMMC 5.1 z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD. To jednak nie wszystko, ponieważ możemy liczyć także na dużą baterię (6000 mAh), głośniki stereo, podwójny mikrofon oraz parę aparatów - 5 MP kamerkę przednią i 12 MP jednostkę tylną. Jedyne czego można się tu przyczepić to brak wsparcia dla technologii szybkiego ładowania, tym bardziej, że ta obsługiwana jest przez zastosowany SoC.

Prawdziwym hitem może okazać się najdroższy model za 1499 CNY (ok. 850 PLN), ponieważ dodatkowo wspiera on łączność komórkową LTE

Xiaomi Mi Pad 4 - ten tablet może być hitem

Jeszcze atrakcyjniej zapowiadają się droższe warianty i ten wyceniony na 1399 CNY (ok. 800 PLN) oferuje 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 64 GB na dane, ale prawdziwym hitem może okazać się najdroższy model za 1499 CNY (ok. 850 PLN), ponieważ dodatkowo wspiera on łączność komórkową LTE. Jest to zatem jeden z najtańszych tabletów dużej marki obsługujący 4G. Mi Pad 4 dostępny jest w złotej i czarnej wersji kolorystycznej. Sprzęt trafia właśnie do sprzedaży na rynku chińskim, ale nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się go w Europie (oby szybko) - na szczęście decydując się na import nie będziemy mieli problemów z obsługą LTE na Starym Kontynencie, gorzej jeśli mieszkamy w USA.

Komentarze do: Xiaomi Mi Pad 4 - ten tablet może być hitem