Xiaomi Mi TV Master Series - 65-calowy telewizor OLED 4K w dobrej cenie

Xiaomi Mi TV Master Series - 65-calowy telewizor OLED 4K w dobrej cenie

W ostatnim czasie wśród producentów specjalizujących się w smartfonach panuje moda na próbowanie swoich sił także na rynku telewizorów. Co prawda Xiaomi działa w tym segmencie już kilka dobrych lat, ale teraz postanowiło zawalczyć także o bardziej wymagających użytkowników, którzy ponad niską cenę cenią sobie przede wszystkim jakość obrazu. To właśnie do tej grupy skierowany jest bowiem Xiaomi Mi TV Master Series. Jest to bowiem pierwszy telewizor z matrycą OLED od tego chińskiego przedsiębiorstwa. Dostępny jest on jak na razie tylko w jednym rozmiarze, 65 cali i trzeba uczciwie przyznać, że zapowiada się on na naprawdę ciekawą propozycję w swoim segmencie, tym bardziej, że cena może niska nie jest, ale i tak wydaje się być atrakcyjna, jak na tej klasy sprzęt.

Xiaomi Mi TV Master Series to 65-calowy telewizor wyposażony w 10-bitową matrycę OLED o rozdzielczości 4K i odświeżaniu 120 Hz.

Zacznijmy od podstaw, czyli najważniejszych danych specyfikacji. Xiaomi Mi TV Master Series to 65-calowy telewizor wyposażony w 10-bitową matrycę OLED o rozdzielczości 4K i odświeżaniu 120 Hz. Możemy więc liczyć na szerokie kąty widzenia (178 stopni w pionie i poziomie), niezwykle głęboką czerń, praktycznie nieskończony kontrast, płynny obraz oraz bardzo dobre odwzorowanie kolorów (pokrycie szerokogamutowej palety barw DCI-P3 wynosi 98,5%, a średni błąd Delta E wynosi tylko 1,5). Urządzenie napędzane jest przez procesor MediaTek MTK9650 z układem graficznym Mali-G52 MC1, który wspomagany jest przez 3 GB pamięci RAM. Oczywiście nie mogło też zabraknąć wsparcia dla HDR i to wielu standardów szerokiego zakresu tonalnego (HDR10, HDR10+ oraz Dolby Vision), a z racji tego, że szczytowa jasność osiągać ma aż 1000 nitów, możemy być pewni, że efekt będzie konkretny. Producent zadbał także o stosowne głośniki, które mają produkować panoramiczny dźwięk 3D i Dolby Atmos, a ich moc to 65 W (cztery głośniki o łącznej mocy 45 W oraz subwoofer o mocy 20 W).

Xiaomi Mi TV Master Series to 65-calowy telewizor wyposażony w 10-bitową matrycę OLED o rozdzielczości 4K i odświeżaniu 120 Hz.

Do tego dochodzi wsparcie ze strony sztucznej inteligencji, która odpowiada za dobieranie optymalnych parametrów obrazu do konkretnej sceny. Całość pracuje zaś pod kątem systemu MIUI dla TV, który oparto o platformę Android TV. Graczy zapewne ucieszy obecność złącza HDMI w wersji 2.1, ponieważ wiąże się to z obsługą funkcji Variable Rate Refresh, Auto Low Latency Mode czy wsparciem dla 120 kl./s w rozdzielczości 4K, co może przydać się w przypadku nadchodzących next-genowych konsol. Xiaomi nie zapomniało również o implementacji upłynniacza obrazu (MEMC) czy przyjemnej dla oka estetyce. Stosunek ekranu do obudowy wynosi aż 98,8%, a dodatkowo podstawa posiada system podświetlenia LED RGB. Do tego dochodzi metalowy pilot, a warto też wspomnieć o funkcji Always On, w czasie której telewizor jest w stanie wyświetlać różne informacje (np. godzinę), kiedy z niego nie korzystamy, ale w przypadku OLED-a raczej balibyśmy się z niej korzystać ze względu na ryzyko wypalenia. Xiaomi Mi TV Master Series od dziś jest dostępny w sprzedaży w Chinach w cenie 12999 CNY, co daje ok. 7300 zł. Nie wiemy, czy producent ma w planach wypuszczenie tego produktu na zachodnich rynkach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Mi TV Master Series - 65-calowy telewizor OLED 4K w dobrej cenie

 0