Xiaomi Mi Watch - smartwatch jako „mały telefon na naszym nadgarstku”

Xiaomi Mi Watch - smartwatch jako „mały telefon na naszym nadgarstku”

Ciekawy smartfon Mi CC9 Pro to nie jedyna nowość zaprezentowana przez Xiaomi na wczorajszej konferencji. Chiński producent zapowiedział bowiem także Mi Watch, czyli swój pierwszy smartwatch w ramach rodziny Mi. Ten jest tak przeładowany funkcjami, że działać może niezależnie od naszego smartfona, a Xiaomi promuje to urządzenie jako „mały telefon na naszym nadgarstku”. Pod względem designu produkt mocno przypomina Apple Watch, co zapewne wiele osób uzna za jego zaletę. Do sprzedaży trafią dwie wersje urządzenia, jedna z aluminiową obudową i paskiem, druga zaś z tymi elementami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Zegarek wyposażony został w 1,78-calowy wyświetlacz typu AMOLED i raczej nie powinniśmy narzekać na jego ostrość, ponieważ zagęszczenie pikseli wynosi 326 ppi. Ekran zamknięto zaś w typowej 44 mm kopercie.

Pod względem designu produkt mocno przypomina Apple Watch, co zapewne wiele osób uzna za jego zaletę.

Tył smartwatcha wykonany jest z ceramiki, a na obudowie znajdziemy pojedynczy przycisk oraz koronkę, która wykorzystywana jest do nawigacji po interfejsie. Lewa strona kryje natomiast pojedynczy głośnik oraz mikrofon do rozmów i nagrywania notatek głosowych. Sprzęt wspiera również łączność Bluetooth, NFC oraz eSIM z obsługą sieci 4G, co pozwala funkcjonować mu całkowicie niezależnie od naszego smartfona. Mi Watch działa pod kontrolą systemu operacyjnego Wear OS od Google z autorską nakładką MIUI (pierwszy raz wykorzystano zmodyfikowaną wersję tego OS). MIUI dla zegarków posiada ponad 40 wbudowanych aplikacji i oddzielny sklep, który dostępny jest dla zewnętrznych deweloperów. Poza tym smartwatch oferuje typowe fitnessowe funkcje, w tym do monitorowania pływania, a sprzęt jest też kompatybilny z analizą osiągów Firstbeat, która podaje szczegóły naszego tętna, bazując na różnych ćwiczeniach.

Pod maską Mi Watch kryje procesor Snapdragon Wear 3100 4G wspomagany przez 1 GB pamięci RAM i 8 GB na dane. Xiaomi zastosowało tu również pojemną baterię 570 mAh (najpojemniejsza, jaką kiedykolwiek wrzucono do smartwatcha), co zapewniać ma 36 godzin nieustannej pracy z włączonym 4G. Jak na razie zegarek zapowiedziany został jedynie na chiński rynek i producent nie wspomina o globalnej dostępności tego produktu. Premiera urządzenia odbędzie się w najbliższy poniedziałek 11 listopada, a cena wyniesie 1299 CNY (ok. 710 zł). Wersja Premium Edition z szafirowym szkłem na ekranie oraz obudową i paskiem ze stali nierdzewnej zadebiutować ma do końca roku w cenie 1999 CNY (ok. 1095 zł).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Mi Watch - smartwatch jako „mały telefon na naszym nadgarstku”

 0