Xiaomi może wypuścić smartfona za 1500 dolarów

Xiaomi może wypuścić smartfona za 1500 dolarów

Xiaomi często korzysta z ankiet na Weibo, aby uzyskać informacje o tym, czego oczekują fani ich produktów. Tak też było i tym razem, kiedy dyrektor generalny przedsiębiorstwa, Lei Jun zapytał użytkowników serwisu społecznościowego czy będą skłonni zapłacić za smartfon 10 000 juanów (1548 dolarów). Dodatkowo zadał pytanie odnośnie tego co powinno oferować urządzenie o takiej wartości. Niestety sternik chińskiego giganta nie zdradził detali dotyczących ewentualnego projektu, ale może chodzić o składany smartfon, co jest w sumie realne ze względu na proponowaną cenę i fakt, że ów sprzęt nie jest tani. Xiaomi znane było na starcie jako producent tanich smartfonów, jednak w ubiegłym roku przeżyliśmy poważniejsze podwyżki, czego idealnym przykładem jest Mi 10 Ultra kosztujący w momencie debiutu dość dużo, który mimo tego został dobrze przyjęty na rynku.

Xiaomi zapytało fanów czy byliby skłonni zapłacić za smartfon 1500 dolarów. Być może chodzi o składany smartfon chińskiego producenta?

Xiaomi może wypuścić smartfona za 1500 dolarów

Tajemniczy telefon będzie przedstawicielem serii Mi. Lei Jun zasugerował, że omówi plany marki na segment premium 7 lutego podczas swojego chińskiego noworocznego przemówienia do fanów. Warto wspomnieć, że Xiaomi opatentowało smartfon wskazywany jako potencjalny następca modelu Mi Mix Alpha, który byłby pozbawiony nie przez wszystkich pożądanego klasycznego notche'a. Zamiast tego dostalibyśmy szerokie wcięcie na zestaw trzech aparatów do selfie. To tylko patent i nie oznacza, że doczeka się kiedykolwiek realizacji, aczkolwiek mimo wszystko koncepcja wydaje się w miarę ciekawa, chociaż równie dobrym pomysłem jest ukrycie kamer pod wyświetlaczem bądź w wysuwanym elemencie.

Obecnie oczekuje się prezentacji najwydajniejszego Mi 11 Pro, który otrzyma 6,81-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 1440p, odświeżaniu 120 Hz i częstotliwości próbkowania dotyku 480 Hz. Do tego procesor Qualcomm Snapdragon 888 oraz bateria o pojemności 4000 mAh z szybkim ładowaniem o mocy aż 120 W oraz z ładowaniem bezprzewodowym o mocy 80 W. Prezentacja modelu nastąpi 12 lutego i co należy zaznaczyć z czasem możemy oczekiwać wersji Mi 11 Lite czyli budżetowej propozycji o mniejszej wydajności. Miejmy nadzieję, że producent postara nas się czymś jeszcze zaskoczyć.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi może wypuścić smartfona za 1500 dolarów

 0