Xiaomi otrzymało 88 898 zamówień na SU7 w ciągu 24 godzin

Xiaomi otrzymało 88 898 zamówień na SU7 w ciągu 24 godzin

Wydaje się, że pierwszy w pełni elektryczny samochód Xiaomi, sedan SU7, zdobywa ogromne zainteresowanie w Chinach. Po zaledwie 24 godzinach od premiery Xiaomi ogłosiło na platformach mediów społecznościowych, że otrzymało aż 88 898 zamówień na konkurenta Tesli Model 3.

Ogłoszenie to pojawiło się na oficjalnym koncie Weibo działu motoryzacyjnego Xiaomi. Według giganta technologicznego, w sklepach na terenie całych Chin rozpoczęły się jazdy testowe modelu Xiaomi SU7. Dlatego osoby zainteresowane tym nowym, w pełni elektrycznym sedanem, zachęca się do osobiście przetestowania samochodu. Obliczenia dotyczące zamówień pojazdów Xiaomi budzą jednak pewne zainteresowanie. W Chinach niektórzy producenci samochodów ogłaszają przedsprzedażowe zamówienia na nowe pojazdy, które można anulować w dowolnym momencie i odzyskać pieniądze. Proces ten nazywany jest „小定”, co oznacza „małe zamówienia”. Po wprowadzeniu pojazdu na rynek klienci mogą potwierdzić swoje zamówienia, wpłacając bezzwrotną kaucję, co określane jest jako „大定”, czyli „duże zamówienia”.

Xiaomi chwali się sukcesem SU7. Pojazd budzi ogromne zainteresowanie w Chinach.

Jest to praktyka, którą wykorzystują producenci pojazdów elektrycznych jako wskaźnik rzeczywistego zainteresowania konsumentów. Jednakże Xiaomi w przypadku modelu SU7 pozwala klientom na złożenie zamówienia za 5000 RMB (700 USD) i oferuje możliwość zwrotu pieniędzy w ciągu siedmiu dni. Jest to znacznie inna polityka niż stosowana przez innych producentów samochodów, takich jak Tesla China, gdzie depozyt za zamówienia wynosi 1000 RMB (150 dolarów) i brak jest okresu zwrotu.

Wygląda na to, że niewielu klientów prosi o zwrot pieniędzy za zamówienia Xiaomi SU7. Według stanu na 29 marca o godzinie 12 czasu lokalnego system obsługi klienta pojazdów elektrycznych Xiaomi otrzymał zaledwie 469 wniosków o zwrot pieniędzy i zmiany konfiguracji pojazdu. Gigant smartfonów zauważył również, że do każdego sklepu wpływają prośby o jazdę próbną średnio od 90–120 osób dziennie. Dlatego też osoby chcące odbyć jazdę próbną SU7 będą prawdopodobnie musiały poczekać kilka dni, zanim będą mogły zasiąść za kierownicą w pełni elektrycznego sedana. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi otrzymało 88 898 zamówień na SU7 w ciągu 24 godzin

 0