Xiaomi planuje wprowadzić trzy nowe tablety premium. Powstaje konkurencja dla iPadów?

Xiaomi planuje wprowadzić trzy nowe tablety premium. Powstaje konkurencja dla iPadów?

Chiński producent co prawda cały czas ma w swojej ofercie tablety, ale tym razem chodzi o produkty z segmentu premium (te dostępne aktualnie modele to co najwyżej "średniaki"). W tej dziedzinie niekwestionowanym liderem pozostaje Apple wraz ze swoimi iPadami. Na tę chwilę o jakimkolwiek konkurowaniu z gigantem z nadgryzionym jabłkiem w logo mogą mówić jedynie Samsung (przede wszystkim) i Huawei (w dużo mniejszym stopniu). Jednak wkrótce sytuacja może ulec zmianie. Wygląda bowiem na to, że Xiaomi przygotowuje aż trzy tablety klasy premium, wykorzystujące Snapdragon z serii 8. Wskazują na tym informatorzy z popularnego forum XDA Developers oraz poszlaki odnalezione w kodzie aplikacji systemowych MIUI 12.5, mówiące o trzech urządzeniach o większych ekranach. Póki co znamy tylko ich kodowe nazwy: nabu, enuma oraz elish.

Xiaomi najprawdopodobniej planuje wprowadzić na rynek trzy tablety klasy premium, które będą mogły konkurować z  wiodącymi urządzeniami Apple'a (czyli iPadami) oraz Samsunga (czyli Galaxy Tabami).

Bazując na wskazówkach znalezionych w kodzie, można przewidywać, że wszystkie trzy nowe tablety Xiaomi będą posiadać wyświetlacze o proporcji 16:10 oraz prawdopodobnie o rozdzielczości 2560x1600 px. Wszystkie z nich będą panelami LCD z częstotliwością odświeżania na poziomie do 120 Hz. Tablet o nazwie kodowej nabu może mieć ekran o przekątnej 10,97 cala oraz potężny akumulator o pojemności 8720 mAh. Na połączenia komórkowe pozwoli prawdopodobnie tylko model o nazwie kodowej enuma, który może zostać wyposażony w modem 5G. Wszystkie nowe tablety chińskiego giganta zostaną wyposażone w superszybkie procesory Snapdragon z serii 8. W modelach enuma i elish znajdziemy wariant SM8250 (Snapdragon 865, 865+ lub 870), a w nabu SM8150 (Snapdragon 855, 855+ lub 860).

Nie należy oczekiwać, że nowe tablety Xiaomi będą oferowały większą wydajność lub lepszą jakość obrazu, choć możliwe, że chiński producent czymś nas zaskoczy. Potencjalni nabywcy będą liczyć przede wszystkim na niższą cenę niż ta, którą trzeba zapłacić za tablety premium od Apple'a czy Samsunga. Jednak tę poznamy prawdopodobnie dopiero po tym, jak Xiaomi oficjalnie zaprezentuje swoje nowe urządzenia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi planuje wprowadzić trzy nowe tablety premium. Powstaje konkurencja dla iPadów?

 0