Xiaomi pokazało Mi Mix 3 5G i podało cenę, która wcale nie jest wysoka

Xiaomi pokazało Mi Mix 3 5G i podało cenę, która wcale nie jest wysoka

Xiaomi pokazało wyczekiwanego przez wielu Mi Mix 3 w wariancie z obsługą sieci nowej generacji - 5G. W przeciwieństwie do standardowej wersji 4G LTE, która została zademonstrowana kilka miesięcy temu, model z 5G wyposażony został w procesor 7 nm Qualcomm Snapdragon 855 z osobnym modemem X50. Nie jest to konfiguracja, którą znajdziemy w wielu smartfonach (nawet w Chinach), jednakże już wkrótce będzie to standardowy zestaw w nowej fali flagowców opartych o Androida. Rozsuwana obudowa w Mi Mix 3 5G skrywa podwójny aparat 24 +24 MP z generowanymi przez sztuczną inteligencję efektami wideo typu bokeh, podobnie jak w poprzednim modelu. Prawdę mówiąc, pomijając napchany nowościami chipset, wariant z 5G nie przynosi wcale wielu usprawnień w porównaniu z modelem sprzed kilku miesięcy. I raczej nikt nie powinien mieć do Xiaomi o to pretensji. Model ten wciąż posiada świetny 6,39 calowy wyświetlacz AMOLED i pierwszoligową specyfikację.

Xiaomi znów pokazuje, że smartfon z najnowszymi technologiami nie musi kosztować fortuny.

Xiaomi pokazało Mi Mix 3 5G i podało cenę, która wcale nie jest wysoka

Mi Mix 3 5G wciąż oferuje do 10 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci na dane. Gracze nie muszą się w przypadku tego modelu martwić, że Snapdragon 855 SoC będzie się przegrzewał i spowalniał prędkość działania podczas intensywnych sesji gier, ponieważ Xiaomi oferuje tutaj dedykowany hybrydowy system chłodzenia, zdolny utrzymywać urządzenie w trybie maksymalnej wydajności. Xiaomi ma ogromne oczekiwania względem 5G i żeby pokazać, że ich smartfon jest całkowicie gotowy na premierę nowej technologii, firma przeprowadziła pierwszą wideorozmowę z wykorzystaniem sieci 5G ze sceny w Barcelonie podczas MWC 2019. Dzięki konstrukcji z magnetycznym sliderem, Xiaomi było w stanie osiągnąć imponujący stosunek wyświetlacza do obudowy wynoszący 93,4 procent.

Obudowa przyciąga wzrok i w tym przypadku nie jest wykonana z kruchego szkła, jak w większości flagowców, ale z ceramiki. Materiał ten jest zaookrąglony ze wszystkich czterech stron, owinięty aluminiową ramką, co tylko podkreśla poczucie obcowania z produktem najwyższe jakości. Pod obudową zamontowano powiększoną baterię. Normalna wersja Mi Mix 3 posiada ogniwa o pojemności 3200 mAh, natomiast nowy model otrzymał aż 3800 mAh pojemności, co ma związek z wykorzystaniem szybszego procesora oraz bardziej wymagającej łączności. Niestety podczas pokazu Xiaomi słowem nie wspomniało o wymiarach i wadze Mi Mix 3 5G, co budzi pewne obawy. Wersja 4G jest dość masywna, a w tym przypadku spodziewamy się jeszcze większego ciężaru. Xiaomi podało również, że sugerowane ceny za nowy model zaczynać się będą od dość rozsądnych 2600-2700 zł. Sprzęt powinien pojawić się w sprzedaży już w maju.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi pokazało Mi Mix 3 5G i podało cenę, która wcale nie jest wysoka

 0