Xiaomi pracuje nad kolejnym składanym smartfonem, który dostanie aparat pod wyświetlaczem

Xiaomi pracuje nad kolejnym składanym smartfonem, który dostanie aparat pod wyświetlaczem

Xiaomi pracuje nad kolejnymi smartfonami tym razem o nazwach kodowych K8 i J18s, które są pierwszymi urządzeniami firmy z aparatem umieszczonym pod wyświetlaczem. Jak ujawnił chiński leaker Digital Chat Station, J18s będzie drugim składanym telefonem po Mi Mix Fold w ofercie producenta, ale nie stanowi znaczącej zmiany względem dostępnej wersji i zaoferuje m.in. ekran z odświeżaniem 90 Hz. Wewnętrzny wyświetlacz ma mieć natomiast 60 Hz. Smartfon dostanie poczwórny zestaw aparatów, z czego główny ma mieć 108 Mpix obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym oraz ultraszerokokątną kamerę.

K8 i J18s dostaną aparaty umieszczone pod wyświetlaczami.

Niewątpliwie aparat umieszczony pod ekranem będzie stanowił największą nowość wspomnianego smartfona. Xiaomi pracuje jeszcze nad Mi Note 11, który został już nawet certyfikowany. Urządzenie dostanie baterię o niskiej pojemności 4260 mAh (typowo 4360 mAh) i tutaj warto przypomnieć, że poprzednik linii CC9 Pro posiadał baterię o pojemności 5260 mAh. Zapewne telefon trafi do nas w kilku wersjach. W zestawie znajdzie się aparat ze 120-krotnym zoomem cyfrowym i obiektywem peryskopowym umożliwiającym. Niestety zagadką pozostaje cena oraz dokładniejsza specyfikacja techniczna. Xiaomi CC10 zadebiutuje w Państwie Środka latem, natomiast do Europy trafi najpewniej pod nazwą Mi Note 11 jesienią 2021 roku.

Warto wspomnieć, że Xiaomi pozostaje liderem w Polsce pod względem udziałów w rynku i drugie miejsce w Europie wyprzedzając Samsunga. e. Firma analityczna Canalys ogłosiła wyniki dostaw smartfonów w sieciach handlowych i u operatorów. Xiaomi ugruntowało swoją pozycję lidera w Polsce z udziałem 32% rynku i wzrostem rok do roku na poziomie 42%. W Europie firma zajęła drugie miejsce, ma 23% udziału w rynku. Warto zwrócić uwagę, że wzrost udziału to aż 85% rok do roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi pracuje nad kolejnym składanym smartfonem, który dostanie aparat pod wyświetlaczem

 0