Xiaomi pracuje nad składanym smartfonem Cetus

Xiaomi pracuje nad składanym smartfonem Cetus

Składane smartfony jeszcze nie zdobywają szturmem branży, a na ich ewentualną większą popularność musimy poczekać. Na przeszkodzie w zakupie stoi cena danego urządzenia oscylująca na poziomie nawet 9 tysięcy złotych. W tym segmencie liderem jest Samsung, aczkolwiek do tego grona zamierza dołączyć również Xiaomi, które pozostaje jednym z najpopularniejszych producentów technologicznych. Firma zaprezentowała prototyp składanego telefonu na początku 2019 roku, ale wówczas nie poznaliśmy żadnych dokładniejszych danych np. o specyfikacji technicznej. Teraz internauta kacskrz doszukał się w kodzie bety MIUI 12 wzmianki o składanym smartfonie Xiaomi. Sprzęt ma mieć kodową nazwę Cetus i funkcjonować pod kontrolą Androida 11.

W kodzie bety MIUI 12 odnaleziono wzmiankę o składanym smartfonie Xiaomi. Sprzęt ma mieć kodową nazwę Cetus i funkcjonować pod kontrolą Androida 11.

Do tego otrzyma procesor Qualcomm Snapdragon (nie wiemy, jaki dokładnie model, lecz najpewniej chodzi o przedstawiciela serii 800) oraz 108 Mpix aparat fotograficzny. Niestety reszta specyfikacji pozostaje wielką zagadką, nie wiemy również, kiedy składany smartfon trafiłby do sprzedaży. Zapewne oficjalnej prezentacji doczekamy się dopiero w przyszłym roku. Kluczowym aspektem pozostaje cena urządzenia i nie ulega wątpliwości, że jeżeli firma chce powalczyć o klienta poszukującego składanego smartfona będzie musiała zaoferować atrakcyjniejszą niż konkurenci stawkę. Przypomnijmy, że obecnie w sklepach znajdziemy m.in. Samsunga Galaxy Z Fold 2, który jednak tanią propozycją nie jest. Smartfon oferuje 6,2-calowy zewnętrzny ekran dotykowy Super AMOLED zaś wewnątrz umieszczono 7,7-calowy ekran z częstotliwością odświeżania 120 Hz.

Sercem sprzętu jest Snapdragon 865+ 5G wspomagany przez 12 GB (LPDDR5) RAM oraz 256 GB pamięci (UFS 3.1). Z tyłu znajdziemy trzy aparaty: główny 12 Mpix (f/1.8 z OIS), 12 Mpix (f/2.2) oraz teleobiektyw 12 Mpix. Jedno jest pewne Galaxy Z Fold 2 to bardziej ewolucja niż pełnoprawna rewolucja. Jego cena wynosi ok. 8,799 złotych. Na rynku znajdziemy ponadto Motorolę Razr, która wyglądem przypomina stare telefony z klapką. Posiada on 6,2-calowy ekran o rozdzielczości 2142 x 876 pikseli, z kolei zewnętrzny ma 2,7-calowego OLED-a. Wewnątrz znajdziemy też układ Snapdragon 710. Co ciekawe Motorola Razr otrzymała następny model wspierający sieć 5G.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi pracuje nad składanym smartfonem Cetus

 0