Xiaomi prezentuje Civi 2. Smartfon dla miłośników selfie

Xiaomi prezentuje Civi 2. Smartfon dla miłośników selfie

Xiaomi zaprezentowało swój najnowszy smartfon ze średniej półki, czyli Civi 2, który promowany jest głównie możliwościami w zakresie selfie. Produkt jak na razie zapowiedziany został jedynie w Chinach i nie wiemy, czy są plany wypuszczenia go na Zachodzie. 

Najbardziej intrygującym elementem Xiaomi Civi 2 jest podwójny aparat do selfie. Oba obiektywy umieszczono w otworze w ekranie w kształcie pigułki, która znajduje się pośrodku, imitując tym samym Dynamic Island, które Apple wprowadziło w tegorocznych iPhone'ach. Telefon jest również pierwszym od Xiaomi z przednimi lampami błyskowymi LED, które wspomagają aparaty w trakcie robienia selfie w słabym świetle. 

Xiaomi zaprezentowało swój najnowszy smartfon ze średniej półki, czyli Civi 2, który promowany jest głównie możliwościami w zakresie selfie.

Xiaomi Civi 2

Civi 2 jest napędzane układem Snapdragon 7 Gen 1 i ma trzy opcje pamięci - 8/128 GB, 8/256 GB i 12/256 GB. Ekran 6.55" ma rozdzielczość Full HD+, częstotliwość odświeżania 120 Hz i częstotliwość próbkowania dotykowego 240 Hz. Jest to 10-bitowy panel AMOLED z obsługą Dolby Vision, HDR10+ i pełnym pokryciem gamy kolorów DCI-P3.

Xiaomi Civi 2

Civi 2 to pierwszy telefon pod główną marką Xiaomi z dwoma aparatami do selfie – do tej pory takie zestawy widzieliśmy tylko w modelach Redmi i Poco. Oba mają 32 MP matryce – główny ma AF i przysłonę f/2.0, a drugi wykorzystywany będzie do zdjęć grupowych i oferuje 100-stopniowe pole widzenia. Dwutonowa przednia lampa błyskowa ma cztery diody LED, umieszczone tuż nad ekranem w niezwykle cienkiej ramce. Według Xiaomi potrafią dostosować się i zapewnić realistyczne kolory w różnych warunkach. Civi 2 jest mocno zorientowany na ludzi, którzy lubią robić autoportrety, więc Xiaomi oferuje wiele im ulepszeń AI, tryb śledzenia urody 3D, rozmycie tła w filmie i fantazyjny edytor wideo.

Z tyłu znajdują się trzy aparaty, które przypominają wyspę o modułowej konstrukcji z serii Xiaomi 12. Podstawowa jednostka ma matrycę Sony IMX766 o rozdzielczości 50 MP i obiektyw f/1,8, podczas gdy aparat ultraszerokokątny ma 20 MP sensor i pole widzenia 115 stopni. Trzecia kamera to podstawowa jednostka makro (2MP, f/2,4).

Xiaomi Civi 2

Xiaomi przeniosło akumulator o pojemności 4500 mAh z pierwszego Civi do Civi 2, ale teraz obsługuje szybsze ładowanie o mocy 67 W (w ramach standardu PD 3.0 przez port USB-C). Civi 2 ma podwójną łączność 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 i układ NFC. Brakuje jednak gniazda microSD i złącza audio 3,5 mm.

Xiaomi Civi 2 dostępne jest w czterech kolorach - białym, różowym, niebieskim i czarnym. Telefon jest już w sprzedaży w Chinach, a ceny zaczynają się od 2399 CNY (ok. 1650 zł).

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi prezentuje Civi 2. Smartfon dla miłośników selfie

 0