Xiaomi prezentuje Mi Mix Alpha - imponujący flagowiec z zawiniętym ekranem

Xiaomi prezentuje Mi Mix Alpha - imponujący flagowiec z zawiniętym ekranem

Xiaomi zaprezentowało właśnie nowy flagowy smartfon ze swojej najbardziej innowacyjnej serii Mi Mix. Mowa tu o Mi Mix Alpha, który pochwalić może się niezwykle nowatorskim wyświetlaczem „Surround Screen", zawijającym się wokół obudowy. Takie rozwiązanie sprawia, że producent chwali się, że jego nowe urządzenie oferuje rekordowy stosunek ekranu do obudowy, wynoszący 180,6% (to oczywiście czysty marketing, bo Xiaomi doliczyło ekran na tylnym panelu do tego na froncie sprzętu). Warto dodać, że elementy, których nie pokrywa wyświetlacz, wykonane są z tytanu wykorzystywanego w lotnictwie, który podobno jest lżejszy od nierdzewnej stali. Pasek z tyłu wykonano natomiast z ceramiki, a obiektywy aparatu chroni szafirowe szkło. Ekran zawinięty wokół telefonu to bez wątpienia najbardziej wyróżniający element Mi Mix Alpha, ale produkt pochwalić może się też innymi imponującymi nowościami.

Mi Mix Alpha może się pochwalić niezwykle nowatorskim wyświetlaczem „Surround Screen", zawijającym się wokół obudowy.

Xiaomi prezentuje Mi Mix Alpha - imponujący flagowiec z zawiniętym ekranem

Co powiecie na 108 MP aparat, który wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 12032 x 9024 pikseli? Ten wykorzystuje technologię Tetracell do łączenia sąsiadujących pikseli, co ostatecznie przekłada się na 27 MP o lepszej jakości zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych. Ten wspomagany jest przez 20 MP kamerkę szerokokątną (117 stopni) z opcją robienia fotografii super makro (1,5 cm), jak również 12 MP teleobiektyw z 2x zoomem optycznym i podwójnym fokusem z detekcją fazy. Nie znajdziemy tu zaś standardowej przedniej kamerki, gdyż jest niepotrzebna, jej zadanie spełnia tylny aparat. Przyciski fizyczne ograniczono natomiast jedynie do Power umieszczonego na górnej krawędzi, a funkcję pozostałych realizują czułe na nacisk boki urządzenia. Pod ekranem ukryto też czytnik linii papilarnych oraz technologię akustyczną, która zastępuje typowy głośnik do rozmów i multimedialny. Czujnik zbliżeniowy bazuje zaś na ultradźwiękach. Producent zastosował nawet specjalne rozwiązanie zapobiegające przypadkowym wciśnięciom ekranu przez wewnętrzną cześć naszej dłoni.

Xiaomi prezentuje Mi Mix Alpha - imponujący flagowiec z zawiniętym ekranem

Specyfikacja także nie zawodzi, gdyż pod maską kryje się topowy procesor Snapdragon 855+, wspomagany przez 12 GB pamięci RAM i 512 GB na dane. Pojemność baterii wynosi 4050 mAh i wspiera ona szybkie ładowanie o mocy aż 40W. Nie zabrakło też wsparcia dla łączności 5G. Smartfon wygląda jak koncept lub prototyp, ale Xiaomi rozpoczęło już nawet jego produkcję (jak na razie na małą skalę), a premiera planowana jest na grudzień. Cena jednak zapewne odstraszy większość zainteresowanych, gdyż wynosi 19 999 CNY, czyli ok. 11220 zł, co oznacza, że telefon będzie nawet droższy od Galaxy Fold. Za innowację i luksus trzeba jednak zapłacić. Ktoś chętny?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi prezentuje Mi Mix Alpha - imponujący flagowiec z zawiniętym ekranem

 0