Xiaomi prezentuje najnowsze wyniki finansowe

Xiaomi prezentuje najnowsze wyniki finansowe

Xiaomi opublikowało wyniki finansowe za pierwszą połowę i drugi kwartał 2019 roku. W minionym półroczu przychody wyniosły 95,71 mld juanów (13,56 miliardów dolarów), co stanowi poprawę o 20 procent względem analogicznego początku ubiegłego roku. Z kolei skorygowany zysk netto w pierwszej połowie roku to 5,72 mld juanów (810 mln dolarów), co stanowi wzrost o 49,8% rok do roku, znacznie przekraczając oczekiwania producenta. Natomiast w drugim kwartale przychody osiągnęły poziom 52 mld juanów (7,3 mld dolarów) i oznaczają wzrost o 15 procent względem analogicznego kwartału 2018 roku zaś skorygowany zysk netto osiągnął poziom 3,64 mld juanów (516 milionów dolarów), a zysk netto przypadający akcjonariuszom to 2,51 mld juanów (356 mln dolarów).

W pierwszej połowie 2019 roku Xiaomi rozesłało 60 milionów smartfonów. 

Xiaomi prezentuje najnowsze wyniki finansowe

Xiaomi nie może narzekać w kwestii dostaw swoich smartfonów, ponieważ w pierwszej połowie obecnego roku przedsiębiorstwo rozesłało aż 60 milionów sztuk wspomnianych urządzeń, z czego 32,3 mln zostało sprzedanych w drugim kwartale (praktycznie tyle samo egzemplarzy trafiło do rąk klientów w Q2 2018 roku). Korporacja odnotowała sukces także w segmencie telewizorów zajmując w Chinach pierwsze, a na świecie piąte miejsce wśród pięciu najlepszych marek. Na badania i rozwój firma wydała 3,3 miliarda juanów, co stanowi wzrost o 30% rok do roku. Lei Jun, założyciel oraz dyrektor generalny grupy Xiaomi przyznał, że przytoczone wyniki są dobre, zważywszy na panujące obecnie dość trudne warunki biznesowe.

Niestety przytoczony 15-procentowy wzrost przychodów jest nadal nieco niski względem prognoz analityków oczekujących kwoty na poziomie 53,25 mld juanów (7,54 mld dolarów). Nie da się ukryć, że w obliczu trwającej wojny handlowej rozgrywanej między Stanami Zjednoczonymi i Chinami języczkiem u wagi jest tutaj nie Xiaomi, a Huawei mające rzekomo stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa Amerykanów. Oznacza to, że smartfony zbanowanego przez administrację Donalda Trumpa miały być częściej wybierane niż jego konkurenta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi prezentuje najnowsze wyniki finansowe

 0