Xiaomi prezentuje rekordową szybką bezprzewodową ładowarkę o mocy 80 W

Xiaomi prezentuje rekordową szybką bezprzewodową ładowarkę o mocy 80 W

W ubiegłym roku Xiaomi zaprezentowało bezprzewodowe ładowanie o mocy 30 W, które marcu tego roku doczekało się 40 W wersji. W sierpniu ten rekord został pobity, gdyż do masowej produkcji trafiła technologia pozwalająca ładować smartfony z mocą 50 W. Chiński gigant nie zwalnia jednak tempa, gdyż dzisiaj pokazał Mi Wireless Charging o rekordowej mocy aż 80 W. Dzięki niej bateria o pojemności 4000 mAh może zostać naładowana do 10% w 1 minutę, do 50% w 8 minut i 100% w zaledwie 19 minut. Wiceprezes Xiaomi opublikował wideo z procesu szybkiego ładowania, ujawniając, że nowa ładowarka wygląda praktycznie jak jej poprzednik. Pochwalił się również, że bije ona rekord śiwata, gdyż jest dwukrotnie szybsza od najbliższego rywala (czyli Huawei SuperCharge Wireless Stand o mocy 40 W).

Chiński gigant nie zwalnia jednak tempa, gdyż dzisiaj pokazał ładowarkę bezprzewodową Mi Wireless Charging o rekordowej mocy aż 80 W.

Warto przypomnieć, że 50 W wariant tej ładowarki został wprowadzony w sierpniu wraz z flagowym smartfonem Mi 10 Ultra, który wspiera tak szybkie bezprzewodowe ładowanie, a z testów wynika, że jego akumulator o pojemności 4500 mAh potrzebuje ok. 26 minut do uzyskania pełnego naładowania. Xiaomi opracowało “bardziej efektywną architekturę bezprzewodowego ładowania” z dedykowanym chipem i niezależnym systemem cewek, co umożliwia wykorzystanie tak dużej mocy bez konieczności sięgania po kabel. Zastosowano tu również multipolowe złącza MTW, podwójne baterie serii 6C w smartfonie i software’ową akcelerację. Podobno nawet po 800 pełnych cyklach ładowania, co jest branżowym standardem, wciąż możemy spodziewać się 90% oryginalnej pojemności akumulatora.     

Telefon na wideo wygląda jak Mi 10 Ultra, na co wskazują choćby zakrzywione boczne krawędzie ekranu czy pojedynczy otwór w wyświetlaczu na przednią kamerkę, ale pojemność baterii 4000 mAh potwierdza, że mamy tu tak naprawdę do czynienia z prototypem. Mi Wireless Charging Technology 80W jest w stanie naładować 10% tej baterii w zaledwie 1 minutę, 50% w 8 osiem minut i 100% w 19 minut. Spodziewać można się, że technologię tę wspierać będzie kolejny flagowiec Xiaomi (być może Mi 11 Pro, którego oczekujemy w pierwszych miesiącach 2021 roku).  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi prezentuje rekordową szybką bezprzewodową ładowarkę o mocy 80 W

 0