Xiaomi prezentuje smartfony 13T Pro i 13T

Xiaomi prezentuje smartfony 13T Pro i 13T

Za nami premiera serii smartfonów Xiaomi 13T, a także inteligentnych urządzeń typu wearable, w tym smartwatch Xiaomi Watch 2 Pro i opaski Xiaomi Smart Band 8 oraz Xiaomi Smart Band 8 Active.

Globalna premiera serii Xiaomi 13T

Xiaomi 13T Pro i Xiaomi 13T mają 6,67-calowy wyświetlacz CrystalRes, który obsługuje częstotliwość odświeżania do 144 Hz oraz rozdzielczość 1,5K (2712 x 1220 px). Xiaomi 13T wykorzystuje ekran o jasności 1200 nitów charakteryzujący się szczytową jasnością do 2600 nitów. Dodatkowo oferuje pełne odwzorowanie palety barw DCI-P3 3 z obsługą 68 miliardów kolorów, zapewniając zgodność ze standardem HDR10+. Użytkownicy obu urządzeń są uprawnieni do korzystania z przestrzeni dyskowej w chmurze Google One 100 GB za darmo przez 6 miesięcy 4 oraz 3-miesięcznej subskrypcji YouTube Premium z dostępem bez reklam do YouTube i aplikacji YouTube Music. W najnowszej Serii 13T użytkownik otrzymuje również jedną ograniczoną naprawę gwarancyjną ekranu w razie jego uszkodzenia w ciągu 6 miesięcy od zakupu, a także naprawę pogwarancyjną z bezpłatnymi kosztami robocizny w ciągu 12 miesięcy.

Xiaomi wprowadziło do sprzedaży smartfony Xiaomi 13T Pro i Xiaomi 13T.

Xiaomi 13T Pro jest napędzany przez ośmiordzeniowy procesor MediaTek Dimensity 9200+, o częstotliwość pracy do 3,35 GHz. Ma również wbudowany układ graficzny ARM Immortalis-G715. Podstawowy model oferuje SoC Dimensity 8200-Ultra, zbudowany w technologii TSMC 4 nm. Rozpraszanie ciepła w serii Xiaomi 13T zostało ulepszone dzięki radiatorowi ze stali nierdzewnej o powierzchni 5000 mm kwadratowych. Całość wspomaga od 8 do 12 GB pamięci RAM + 256/512 wbudowanej pamięci na dane.

Zarówno Xiaomi 13T Pro, jak i Xiaomi 13T zawierają zestaw trzech aparatów z obiektywami Summicron przygotowanymi wspólnie z Leica. Główny aparat szerokokątny o rozdzielczości matrycy wynoszącej 50 Mpix ma ekwiwalent ogniskowej 24 mm i asferyczny obiektyw 7P, zaprojektowany do rejestrowania większej ilości światła, ułatwiający fotografowanie w szerokim zakresie dynamicznym (HDR). Drugi aparat 50 Mpix posiada teleobiektyw z ekwiwalentem ogniskowej 50 mm. Całość dopełnia ultraszerokokątny aparat 12 Mpix z ekwiwalentem ogniskowej 15 mm. Aparaty w Xiaomi 13T Pro i Xiaomi 13T są zgodne w 100% ze standardem DCI-P3.

Seria Xiaomi 13T wykorzystuje dwa oryginalne style fotograficzne: Leica Authentic Look i Leica Vibrant Look, zapewniające fotografowanie z naturalnym= odwzorowaniem kolorów, wysokim kontrastem wraz z klasyczną estetyką obrazu Leica. Sześć filtrów Leica, w tym dwa nowe Leica Sepia i Leica Blue, zaadaptowanych z trybu filmowego aparatu Leica M-Typ240, pozwala uzyskać wygląd zdjęć jak aparatów tej marki.

Seria Xiaomi 13T w trybie Pro ma również funkcję indywidualnego modyfikowania ustawień aparatów, która została po raz pierwszy zastosowana w modelu Xiaomi 13 Ultra. Umożliwia ona dostosowanie tonacji, tonalności i tekstury obrazu na etapie wstępnego ustawienia parametrów zdjęcia, zachowując więcej szczegółów i kolorów w przetwarzaniu końcowym. Preferowane ustawienia wstępne można również zapisać, w celu uzyskania osobistego stylu fotograficznego. Technologia Xiaomi ProFocus pozwala fotografom uchwycić krótkie momenty z niesamowitą szczegółowością. Od oszałamiających zbliżeń szybko poruszających się obiektów, takich jak psy i ptaki, po fascynujące zdjęcia ludzi i miejsc.

Xiaomi 13T Pro obsługuje technologię Xiaomi 120 W HyperCharge, która umożliwia naładowanie akumulatora smartfonu do pełna w zaledwie 19 minut. Xiaomi 13T Pro w pięć minut osiąga 36%, a Xiaomi 13T, wyposażony w ładowarkę 67 W, uzyskuje w tym samym czasie 21% naładowania baterii. Opracowana z wykorzystaniem technologii ISP (ang. Internal Shortage Precaution), SOA (ang. Safety Operating Area), DTPT (ang. Dynamic Turbo Power Technology), seria Xiaomi 13T zapewnia bezpieczne korzystanie z dużej baterii 5000 mAh. Certyfikat IP68 w obu modelach oznacza, że są odporne na wodę i pył.

Xiaomi 13T Pro i Xiaomi 13T są dostępne w kolorach: Meadow Green i Black. Xiaomi 13T Pro jest oferowany w wariancie pamięci masowej 12 GB + 512 GB, w cenie 3999 zł na stronach: mi.com/pl/, mi-store.pl, mi-home.pl oraz mimarkt.pl. Xiaomi 13T jest natomiast dostępny w konfiguracji pamięci masowej 8 GB + 256 GB za kwotę 2999 zł na stronach: mi.com/pl/, mi-store.pl, mi-home.pl oraz mimarkt.pl.

Dostępność konfiguracji oraz kolorów może się różnić w zależności od sprzedawcy. Smartfony Serii Xiaomi 13T będą dostępne w sieci na stronach: mi.com/pl/, mi- store.pl, mi-home.pl oraz mimarkt.pl, a także u operatorów Orange, Play, Plus oraz T-Mobile, a także u partnerów: Komputronik, MediaExpert, Media Markt, NEONET, RTV Euro AGD, TechWish i X-Kom. Oferta i dostępność w poszczególnych kanałach sprzedaży może się różnić. Ilość urządzeń w promocji ograniczona.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi prezentuje smartfony 13T Pro i 13T

 0