Xiaomi prezentuje teleskopowy obiektyw dla smartfonów

Xiaomi prezentuje teleskopowy obiektyw dla smartfonów

W trakcie swojej konferencji deweloperskiej zorganizowanej w Pekinie, Xiaomi zaprezentowało kilka ciekawych produktów oraz technologii, a jedną z nich jest niewątpliwie teleskopowy obiektyw fotograficzny do smartfonów. Rozwiązanie to ma szansę zrewolucjonizować mobilną fotografię w nieodległej przyszłości. Mówimy tu o naprawdę szybkiej perspektywie czasowej, ponieważ chiński gigant pochwalił się, że technologia ta jest już praktycznie gotowa do implementacji w prawdziwych produktach. Nie jest to więc jedynie koncept, który nigdy nie ujrzy światła dziennego i nie zdziwi nas, jeśli wkrótce Xiaomi zaprezentuje swój high-endowy telefon, który skorzysta z tego rozwiązania (np. z serii Mi MIX, która od początku stawiała na eksperymenty). 

Xiaomi zaprezentowało kilka ciekawych produktów oraz technologii, a jedną z nich jest niewątpliwie teleskopowy obiektyw fotograficzny do smartfonów.

Producent przekonuje, że teleskopowa konstrukcja optyczna została zaprojektowana tak, aby kompaktowo mieściła się w smartfonie i mogła się wysunąć w razie potrzeby. Liczne korzyści płynące z teleskopowego obiektywu są dość oczywiste. Warto zacząć od tego, że jak chwali się Xiaomi, zaprezentowany obiektów jest w stanie przechwycić o 300% więcej światła niż tradycyjna soczewka, co powinno bardzo mocno poprawić możliwości aparatu i jakość zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Co więcej, zastosowana tu zaawansowana stabilizacja ma przełożyć się na znaczną poprawę stabilności, ale również ostrości zdjęć o aż 20%. Nie można też zapomnieć o prawdziwej głębi ostrości, która zapewni efektowny efekt bokeh (rozmyte tło) w zdjęciach portretowych. 

Na chwilę obecną producent nie zdradza jednak żadnych informacji na temat specyfikacji obiektywu i nie wiemy nic odnośnie parametrów ogniskowej czy zakresu przysłony. Na opublikowanym wideo możecie jednak zobaczyć, jak obiektyw wysuwa się automatycznie ze smartfona i umożliwia wykonywanie zdjęć makro. Dzięki teleskopowej konstrukcji nie będziemy potrzebowali już tak wielu aparatów w naszych smartfonach (odchodzą choćby jednostki portretowe czy teleobiektywy). Tak więc w połączeniu z wysokiej klasy sensorem takie rozwiązanie może przełożyć się na naprawdę świetny rezultaty i przełom na rynku smartfonów. Pytanie tylko, ile miejsca wymaga w środku telefonu taki moduł i kosztem czego się to odbędzie.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi prezentuje teleskopowy obiektyw dla smartfonów

 0