Xiaomi przejęło Meitu. Firma chce skupić się na smartfonach do selfie?

Xiaomi przejęło Meitu. Firma chce skupić się na smartfonach do selfie?

Jak donosi serwis The Verge, Xiaomi, a więc jeden z popularniejszych obecnie producentów smartfonów na świecie, wybrał się na zakupy i przejął chińskie przedsiębiorstwo Meitu, które znane jest z tworzenia nie tylko oprogramowania do selfie, ale także urządzeń gwarantujących wykonywanie wysokich jakościowo zdjęć z przedniego aparatu. Chociaż Xiaomi stało się właścicielem działu odpowiedzialnego za produkcję wspomnianego sprzętu, to skorzysta również z dobrodziejstw stworzonego oprogramowania. Warto podkreślić, że marka Meitu nie zniknie z rynku, jednak to Xiaomi będzie od teraz zajmować się projektowaniem, badaniami, ogólnym rozwojem i sprzedażą przyszłych smartfonów, natomiast na barkach Meitu nadal pozostanie kwestia tworzenia oprogramowania. 

Xiaomi przejęło Meitu, które znane jest z produkcji urządzeń gwarantujących wysoką jakość zdjęć selfie.

Xiaomi przejęło Meitu. Firma chce skupić się na smartfonach do selfie?

Przejęcie Meitu to dla fanów Xiaomi ważne wydarzenie, albowiem ich rozwiązania zapewnią dużo lepszą jakość zdjęć wykonanych aparatami, które znajdą się w przyszłych modelach telefonów od popularnego producenta. Również władze Meitu są zadowolone z takiego obrotu spraw, bowiem chcą one dotrzeć do większej bazy ludzi na świecie, a Xiaomi gwarantuje wykonanie tej misji w przyszłości. Warto podkreślić, że Meitu w ciągu pięciu lat sprzedał przeszło 3,5 milionów swoich smartfonów, co zdecydowanie nie jest imponującą liczbą. Istnieje szansa, że w wyniku przejęcia powstanie zupełnie nowa marka smartfonów przeznaczona np. dla konsumentów z mniej zamożnym portfelem.

Co ciekawe, we władaniu Xiaomi znajduje się też inna marka - Pocophone, która w minionych miesiącach zasłynęła z wydania taniego i wydajnego telefonu Pocophone F1. Niestety nie wszystkie elementy smartfona oferują wysoką jakość, przykładowo wielu posiadaczy skarży się na materiały, z których wykonano obudowę czy bardzo przeciętny aparat fotograficzny. Czy rozwiązania Meitu znajdą się właśnie w tańszych urządzeniach? Ciężko teraz odpowiedzieć na to pytanie, aczkolwiek nie byłby to bezsensowny krok ze strony Xiaomi i pozwoliłby przyciągnąć dodatkową grupę konsumentów. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi przejęło Meitu. Firma chce skupić się na smartfonach do selfie?

 0