Xiaomi prześcignęło Huawei w rankingu sprzedaży smartfonów

Xiaomi prześcignęło Huawei w rankingu sprzedaży smartfonów

Według raportu firmy analitycznej Strategy Analytics, Xiaomi zajęło w lutym drugie miejsce pod względem liczby sprzedanych smartfonów wyprzedzając jednocześnie Huawei co zgodnie z dostępną informacją zdarzyło się twórcom marki Redmi po raz pierwszy w historii. Mimo spadku dostaw Xiaomi sprzedało 6 milionów telefonów, a chiński konkurent 5,5 milionów egzemplarzy tych urządzeń. Drugie miejsce przypadło Apple, amerykańskie przedsiębiorstwo odpowiada za sprzedaż 10,2 mln smartfonów zaś pierwszą lokatę zajął Samsung z 18,2 mln sztuk. Natomiast tuż za Huawei znaleźli się kolejno: OPPO - 4 mln sztuk oraz vivo - 3,6 mln sztuk. Co ważne światowy rynek smartfonów odnotował na przestrzeni czasu spadek dostaw, który wynosi 38 procent przy 62 mln sztuk telefonów. Zapewne zadyszka wiąże się nie tylko z mniejszym zainteresowaniem samym sprzętem, ale również globalną pandemią koronawirusa, który sparaliżował pracę większości producentów w tym chińskich fabryk. Sam COVID-19 negatywnie wpływa nie tylko na branżę technologiczną. Bez wątpienia spadek Huawei na trzecie miejsce to niemały cios dla popularnego producenta.

Xiaomi prześcignęło Huawei w liczbie sprzedanych smartfonów.

Xiaomi prześcignęło Huawei w rankingu sprzedaży smartfonów

Od ponad roku toczy on batalię z władzami Stanów Zjednoczonych, a od niecałych dwunastu miesięcy usługi Google nie mogą być formalnie instalowane na jego urządzeniach. Pozbawione więc dostępu do np. Play Store smartfony mogą cieszyć się mniejszym zainteresowaniem użytkowników chcących korzystać z aplikacji Amerykanów. Oczywiście są sposoby obejścia tego ograniczenia na własną rękę, lecz Huawei oficjalnie odradza kroczenie tą drogą ze względu na potencjalne niebezpieczeństwo instalacji zainfekowanych programów. Google wystąpiło nawet z prośbą do rządu o wydanie specjalnej licencji umożliwiającej mu wymianę handlową z gigantem, ale dostępne rozwiązania raczej przestały być dla Huawei niezbędnymi do życia. Korporacja regularnie rozwija własny projekt w postaci AppGallery, a także pracuje nad autorskim systemem w założeniu stanowiącym alternatywę dla Androida. Ponadto korzysta z usług układów Kirin. Warto też wspomnieć, że pojawiła się opcja umożliwiająca mimo zakazu zainstalowanie aplikacji Google.

Chodzi o AppSearch. Program pozwala na proste pobranie Facebook, Messenger, Twitter, Google Maps, Youtube czy Spotify. Pierwszy dostęp do tego oprogramowania uzyskali Niemcy. Oczywiście instalujecie to na własną odpowiedzialność. Wracając jeszcze do sedna tematu, mimo iż chińskie marki spotykają się ze sporym uznaniem wśród społeczności to przykładowe statystyki Strategy Analytics pokazują, że amerykańskie produkty mogą stanowić w tym wyścigu jak najbardziej realną konkurencję. Co ciekawe Apple ograniczyło możliwość kupna większej ilości iPhone'ów przez oficjalny sklep internetowy. W wielu krajach np. Stanach Zjednoczonych, Chinach czy Singapurze kupimy maksymalnie po dwie sztuki smartfonów. Według Reutersa powodem jest próba ograniczenia handlu telefonami na rynku wtórnym. Swoją drogą pojawia się pytanie, jak kolejne miesiące wpłyną na wszelkie rankingi rynku urządzeń mobilnych? Huawei ma szansę prześcignąć Xiaomi i dogonić Apple oraz Samsunga?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi prześcignęło Huawei w rankingu sprzedaży smartfonów

 0