Xiaomi Redmi 6 Pro - atrakcyjny i tani smartfon z wcięciem w ekranie

Xiaomi Redmi 6 Pro - atrakcyjny i tani smartfon z wcięciem w ekranie

Wcięcie w ekranie, tzw. notch, zdaje się mieć tyle samo przeciwników i zwolenników, ale niezależnie od tego, czy się nam to podoba, czy też nie, jest to największy „krzyk mody” tego sezonu, coraz powszechniej stosowany również w budżetowych urządzeniach.

Najlepszym przykładem jest najnowszy smartfon Xiaomi, czyli Redmi 6 Pro, który jest pierwszym telefonem tego chińskiego producenta z budżetowego segmentu z wcięciem w górnej części ekranu. Sprzęt otrzymał 5,84-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2280 x 1080 pikseli (proporcje 19:9), a jego sercem został procesor Snapdragon 625, który może nie jest najwydajniejszym SoC, ale zapewnia solidne osiągi w urządzeniach ze średniej półki cenowej (choć szkoda, że Xiaomi nie zdecydowało się na Snapdragona 636, tak jak w Redmi Note 5). Jeśli zaś chodzi o konfiguracje pamięci, to do wyboru mamy aż 3 różne wersje: 3 GB RAM + 32 GB na dane, 4 GB RAM + 32 GB na dane oraz najmocniejszy wariant z 4 GB RAM i 64 GB na dane. Telefon mierzy 149,33 x 71,68 x 8, 75 mm i waży 178 gramów.

Redmi 6 Pro jest pierwszym telefonem Xiaomi z budżetowego segmentu z wcięciem w górnej części ekranu

Xiaomi Redmi 6 Pro - atrakcyjny i tani smartfon z wcięciem w ekranie

Za możliwości fotograficzne Redmi 6 Pro odpowiada podwójny aparat tylny składający się z 12 MP sensora głównego i 5 MP pomocniczego i zdaje się to być jednostka bardzo zbliżona (jeśli nie identyczna) do tej z Redmi Note 5, więc oczekiwać można przyzwoitej jakości zdjęć ze wsparciem dla HDR i trybu portretowego. Nie powinniśmy również narzekać na selfie, ponieważ z przodu umieszczono 20 MP kamerkę z własną lampą LED. Spodziewać można się też dobrych czasów pracy na baterii, bo takie powinien gwarantować akumulator o pojemności 4000 mAh. Warto też wspomnieć o obsłudze dual-SIM, Face Unlock (odblokowywanie telefonu za pomocą rozpoznawania twarzy) czy czytniku linii papilarnych na tylnym panelu. Smartfon dostępny będzie w czerwonej, czarnej, wiśniowej, niebieskiej i złotej wersji kolorystycznej. Najważniejsza jest tu jednak cena, która jak na tej klasy sprzęt jest naprawdę atrakcyjna, ponieważ wynosi tylko 999 CNY (ok. 570 PLN) za podstawową wersję 3 GB + 32 GB i 1199 CNY (ok. 680 PLN) oraz 1299 CNY (ok. 740 PLN) za odpowiednio 4 GB+ 32 GB oraz 4 GB+ 64 GB. Sprzedaż na rynku chińskim rusza już jutro (26 czerwca).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Redmi 6 Pro - atrakcyjny i tani smartfon z wcięciem w ekranie

 0