Xiaomi Redmi 9 - budżetowy smartfon ujawniony przed premierą

Xiaomi Redmi 9 - budżetowy smartfon ujawniony przed premierą

Zdaje się, że kolejnym smartfonem Xiaomi, będzie budżetowy model Redmi 9. Według najnowszych informacji jego oficjalna prezentacja nastąpi jeszcze w tym miesiącu, 25 czerwca, ale jeden ze sklepów nieco się pospieszył i umieścił już w swojej ofercie ten produkt, ujawniając nie tylko jego wygląd, ale i specyfikację. Na stronie filipińskiego sklepu Lazada's Filipino znaleźć można oficjalne grafiki telefonu, a podawane szczegóły techniczne zdają się pokrywać z wcześniejszymi przeciekami na temat urządzenia. Jako że mowa tu praktycznie o najniższej serii chińskiego giganta, spodziewać można się, że smartfon będzie niezwykle atrakcyjny cenowo, choć nie powinniśmy spodziewać się po nim cudów w kwestii wydajności czy możliwości fotograficznych. Z drugiej jednak strony, wydaje się, że pojemna bateria zapewni kilkudniowy czas pracy bez potrzeby sięgania po ładowarkę.

Oficjalna prezentacja Redmi 9 nastąpić ma 25 czerwca, ale jeden ze sklepów nieco się pospieszył i umieścił już w swojej ofercie ten produkt.

Xiaomi Redmi 9 - budżetowy smartfon ujawniony przed premierą

I tak, sercem Redmi 9 będzie procesor Helio G80 od MediaTek, a do wyboru otrzymamy dwie wersje konfiguracji pamięci: 3 GB RAM i 32 GB na dane lub 4 GB RAM i 64 GB na dane. Nie zabraknie także dedykowanego slotu na karty pamięci microSD. Smartfon wyposażony będzie w 6,53-calowy wyświetlacz LCD IPS o rozdzielczości Full HD+, w którym umieszczono wcięcie na 8 MP kamerkę przednią do selfie. Plecy urządzenia zdają się posiadać specjalne wykończenie z teksturą przypominającą kombinację tego, co znamy z modeli Redmi K30 i Redmi Note 8 Pro. Z tyłu widnieje także moduł poczwórnego aparatu składającego się z 13 MP jednostki głównej, 8 MP szerokokątnej, 5 MP sensora do zdjęć makro i 2 MP sensora głębi do zdjęć portretowych.  

Za czas pracy Redmi 9 odpowiadać będzie wspomniany pojemny akumulator 5020 mAh, który ładować będziemy za pomocą portu USB typu C i ładowarki o mocy 18 W. Całości dopełniają zaś czytnik linii papilarnych umiejscowiony na tylnym panelu, funkcja AI Face Unlock, dioda podczerwieni IR Blaster, wsparcie dla funkcji dual-SIM i złącze słuchawkowe minijack (3,5 mm). Wersja 3GB/32 GB wyceniona została we wspomnianym sklepie na równowartość 550 zł, z kolei wariant z 4 GB i 64 GB na 589 zł. Trzeba więc przyznać, że ceny są naprawdę atrakcyjne. Jak wyglądać będą w naszym kraju, przekonamy się jednak dopiero po oficjalnym debiucie Redmi 9.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Redmi 9 - budżetowy smartfon ujawniony przed premierą

 0