Xiaomi Redmi Go - supertani smartfon z Android Go

Xiaomi Redmi Go - supertani smartfon z Android Go

Xiaomi słynie z dostarczania na rynek bardzo tanich smartfonów, które charakteryzują się świetnym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości i jakości. Tym razem chiński producent postanowił skorzystać z usług swojej świeżo wyodrębnionej marki Redmi do zaprezentowania swojego pierwszego telefonu w ramach programu Android Go. Chodzi tu o sprzęt ze specjalną, odchudzoną wersją Androida, która przystosowana jest do najtańszych urządzeń z mobilnym systemem operacyjnym Google (aplikacje na urządzeniach z Android Go działają sprawniej i zajmują mniej pamięci). Mowa tu o Redmi Go, który wyposażono w system Android 8.1 Oreo (Go Edition) i sprzęt ten trafić ma wkrótce na rynek europejski (a także na Filipiny) w bardzo atrakcyjnej cenie, która kupić ma najmniej wymagających użytkowników, korzystających ze smartfona do najprostszych czynności.

Chiński producent postanowił skorzystać z usług swojej świeżo wyodrębnionej marki Redmi do zaprezentowania swojego pierwszego telefonu w ramach programu Android Go.

Xiaomi Redmi Go - supertani smartfon z Android Go

Redmi Go wyposażono w niewielki (jak na dzisiejsze standardy) 5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), co oznacza, że zachowano tu także tradycyjne proporcje ekranu 16:9. Pod maską kryje się zaś 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 425 (4x Cortex-A53 1,4 GHz), który wspomagany jest przez jedynie 1 GB pamięci RAM (Android Go przystosowany jest właśnie do działania ze słuchawkami, które oferują 512 MB lub 1 GB pamięci operacyjnej). Na dane otrzymujemy w zależności od wersji 8 GB lub 16 GB pamięci wewnętrznej, ale w razie potrzeby możemy ratować się kartą pamięci microSD, ponieważ smartfon otrzymał hybrydowy slot, który pozwala rozbudować pamięć na dane lub alternatywnie skorzystać z drugiej karty SIM. Nie zabrakło także oczywiście aparatów, choć nie należy tu oczekiwać wybitnej jakości, gdyż z przodu do selfie wykorzystamy 5 MP jednostkę, a z tyłu umieszczono 8 MP sensor.

Całości dopełnia zaś bateria o sporej, jak na tej klasy sprzęt pojemności 3000 mAh, która przy tym SoC oraz relatywnie niewielkim ekranie o niskiej rozdzielczości powinna zapewnić całkiem długi czas pracy na jednym ładowaniu. Telefon dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i niebieskiej. Sprzedaż Redmi Go ruszyć ma w Europie w przyszłym miesiącu, a jego cena wynosić ma 80 EUR, co w naszym kraju powinno przełożyć się na kwotę ok. 350 zł. Trudno o tańszy nowy smartfon i dla wielu osób może okazać się to nie lada gratka. Oprócz najmniej wymagających użytkowników, produktem tym zainteresować mogą się także osoby, które poszukują drugiego telefonu do zadań specjalnych i tu także Redmi Go wydaje się być ciekawym i nieobciążającym zanadto budżetu wyborem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Redmi Go - supertani smartfon z Android Go

 0