Xiaomi Redmi Note 6 Pro - nowy król budżetowego segmentu?

Xiaomi Redmi Note 6 Pro - nowy król budżetowego segmentu?

Xiaomi Redmi Note 6 Pro został właśnie oficjalnie zaprezentowały na tajskim forum Mi.com, ale telefon w gruncie rzeczy wciąż nie doczekał się pełnoprawnej premiery i zapewne Xiaomi dopiero przygotowuje się do właściwej zapowiedzi. Jest to o tyle interesujący model, że mówimy przecież o następcy niezwykle popularnego (choćby i w naszym kraju) smartfona, który przez wielu nazywany jest królem budżetowego segmentu. Czy nowy model z tej serii okaże się być równie udany? Wiele na to wskazuje, tym bardziej, że zmiany może nie są duże, ale za to istotne, a wciąż udało się zachować naprawdę atrakcyjną cenę, która przyprawia większość konkurentów z tej półki cenowej o ból głowy. Na ostateczny werdykt przyjdzie jednak czas po premierze, która powinna nastąpić lada moment.  

Xiaomi Redmi Note 6 Pro to następca Xiaomi Redmi Note 5 Pro, który przez wielu uważany jest za najlepszy smartfon z segmentu ekonomicznego.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Zacznijmy od tego, że chiński producent promuje ten model czterema aparatami wspomaganymi przez sztuczną inteligencję i takie chwytliwe hasła marketingowe jak „dynamiczny efekt bokeh AI” czy „tryb portretowy 2.0 AI”. Jest to pierwszy smartfon tego producenta wyposażony w dwa podwójne moduły, po jednym z tyłu i przodu. Tylny aparat korzysta z 12 MP sensora głównego oraz 5 MP sensora pomocniczego odpowiedzialnego za wykrywanie głębi obrazu. Jest to podobny zestaw do tego, jaki znaleźć można w Redmi Note 5 Pro, a nowszy model oferuje większe piksele ((1,4 µm vs 1,25 µm), jaśniejszy obiektyw (f/1,9 vs f/2,2) oraz system autofokus Dual Pixel. W gruncie rzeczy jest to podwójny aparat z Redmi Note 5 AI Dual Camera. Jeśli zaś chodzi o jednostkę przednią, to ta składa się z 20 MP sensora głównego (z funkcją łączenia pikseli 4w1) oraz 2 MP sensora głębi ostrości.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Znajdziemy tu ponadto 6,26-calowy panel IPS Full HD+ z wcięciem w górnej części. Ten stanowi 86% frontu urządzenia, może pochwalić się wysoką jasnością wynoszącą 500 nitów oraz zabezpieczeniem szkłem 2.5D. Pod maską niewiele zaś uległo zmianie, ponieważ sercem telefonu jest Snapdragon 636 wspomagany przez 4 GB pamięci RAM i 64 GB na dane, a za czas pracy urządzenia odpowiada sporych rozmiarów bateria o pojemności 4000 mAh. Smartfon dostępny będzie w czterech wersjach kolorystycznych (czarnej, czerwonej, różowej i niebieskiej), a jego obudowa (w tym ramka) wykonana została z metalu, choć dla poprawienia łączności bezprzewodowej w górnej i dolnej części zastosowano plastikowe panele. Xiaomi Redmi Note 6 Pro na rynku tajskim wyceniono na 7000 THB (tam do zamówień przedpremierowych dorzucana jest opaska Mi Band 2), czyli jakieś 185 EUR. Oznacza to, że sprzęt może kosztować na naszym rynku niecałe 1000 zł.  

Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Redmi Note 6 Pro - nowy król budżetowego segmentu?

 0