Xiaomi skasowało ankietę na Twitterze, w której Android One wygrywał z MIUI

Xiaomi skasowało ankietę na Twitterze, w której Android One wygrywał z MIUI

W ubiegłym tygodniu Xiaomi uruchomiło na swoim koncie Twitter ankietę, w której poprosili użytkowników o wskazanie co jest lepsze. Wybór odbywać się miał pomiędzy MIUI 9 a Androidem One, jednak nie wszystko poszło po myśli Xiaomi.

Jak zapewne wszyscy wiedzą MIUI to nakładka dostarczana w niemal wszystkich smartfonach Xiaomi, natomiast Android One pochodzi bezpośrednio od Google i można go znaleźć między innymi na pokładzie MI A1. Wydaje się, że Xiaomi było całkowicie pewne zwycięstwa swojej wersji systemu i zapewne był przygotowany kolejny post ogłaszający zwycięstwo MIUI, jednak społeczność Twittera zdaje się mieć odmienne zdanie. Ostatni znany wynik to przewaga Androida One, który zdobył w ankiecie 57% głosów. MIUI 9 otrzymało pozostałe 43%. Taki rozkład głosów nie spodobał się Xiaomi, które postanowiło wykonać chyba najgorszy z możliwych ruchów - usunięto ankietę. Do kosza poleciały również wszelkie wpisy wskazujące na ankietę, zacierając tym samym wszelkie ślady swojej wpadki (przynajmniej tak się wydawało pracownikom Xiaomi). Jak jednak powszechnie wiadomo - w internecie nic nie ginie i jak można się było spodziewać, ankieta została uwieczniona przez wielu użytkowników, co możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Xiaomi lepsze? Nie tym razem...

Xiaomi powinno z podniesionym czołem przyjąć porażkę, zamiast najzwyczajniej kasować ankietę, zamiatać sprawę pod dywan i udawać, że nic się nie wydarzyło - zwłaszcza, że w ankiecie zagłosowało ponad 14 tysięcy osób, a jeszcze więcej widziało ten wpis. Nikt w rzeczywistości nie oczekiwałby od Xiaomi, żeby zwyczajnie przesiedli się na Androida One na wszystkich swoich urządzeniach w przyszłości, choć z pewnością wiele osób przychylnie spojrzy na One w przynajmniej jednym smartfonie Xiaomi. Chiński producent mógł jednak przewidzieć taki rozwój wydarzeń. Wiele osób wciąż prosi o wydawanie smartfonów bez nakładek z czystym Androidem bezpośrednio od Google i o ile przeciętny konsument nie zwraca na uwagi na posiadanego Androida, to jednak społeczność na Twitterze z pewnością to robi. Zagrywka Xiaomi jest dość niesmaczna, jednak nie da się ukryć, że większość użytkowników woli czystego Androida z szybkimi aktualizacjami. Wszystko to jednak pokazuje, że badania opinii publicznej nie są brane pod uwagę, gdy ich wynik nie jest zgodny z wcześniej postawionym założeniem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi skasowało ankietę na Twitterze, w której Android One wygrywał z MIUI

 0