Xiaomi skłamało w sprawie przezroczystej obudowy w Xiaomi Mi 8 EE

Xiaomi skłamało w sprawie przezroczystej obudowy w Xiaomi Mi 8 EE

Najnowszy i najdroższy flagowiec Xiaomi, czyli Mi 8 Explorer Edition posiada przezroczystą tylną obudowę, co ma pozwala zobaczyć płytę główną urządzenia poprzez panel. Kiedy prasa pytała, czy ten element jest prawdziwy i nie jest to tylko naklejka umieszczona w strategicznym miejscu, by zmylić odbiorcę, Xiaomi odpowiadało, że płyta jest jak najbardziej prawdziwa. Okazuje się jednak, że pytanie było postawione w zły sposób. Płyta faktycznie jest prawdziwa, jednakże nie jest to ta, która pracuje w smartfonie. To co widać przez transparentną obudowę Xiaomi Mi 8 Explorer Edition jest dodatkową, drugą płytą, która jednak nie jest do niczego podłączona i znajduje się we wnętrzu urządzenia tylko i wyłącznie w celach estetycznych. Płyta ta ma tylko jedno zadanie - ładnie wyglądać. Już w maju informacje o tym przekazywał moderator forum konkurencyjnego HTC.

W chwili obecnej jedynie HTC U12 Plus posiada prawdziwie przezroczysty tył, ukazujący faktyczne podzespoły urządzenia

Xiaomi skłamało w sprawie przezroczystej obudowy w Xiaomi Mi 8 EE

W sieci pojawiały się już informacje mówiące, że wyjęcie tego dodatkowego elementu ze smartfona nie powoduje, żadnej zmiany w jego działaniu. Teraz światło dzienne ujrzały zdjęcia prezentujące tę fałszywą płytę w całej okazałości, co dobitnie ukazuje oszustwo do jakiego posunęło się Xiaomi. To wszystko nie przeszkodziło odnieść smartfonowi sukcesu. Podczas wczorajszej premiery Xiaomi Mi 8 Explorer Edition w Chinach, cały nakład smartfonów przeznaczony na premierową sprzedaż wyprzedany został dosłownie w ciągu sekund. Kolejna partia trafi do sprzedaży na początku sierpnia i z pewnością wszystkie urządzenia również sprzedadzą się błyskawicznie. Niebagatelne znaczenie odgrywa tu cena smartfona, który wyceniony na około 540 dolarów USD oferuje świetne parametry i wygląd.

Smartfon wyposażono w duży wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,21 cala, proporcjach wynoszących 18.7:9 i pracującego w rozdzielczości 1080 x 2248. Pod obudową znajduje się  Qualcomm Snapdragon 845, 8-rdzeniowy procesor pracujący z układem GPU Ardeno 630. W smartfonie umieszczono ponadto 8 GB pamięci RAM wraz z 128 GB przestrzeni na dane. Za rejestrowanie obrazów odpowiada podwójny aparat z tyłu (12MP + 12 MP) z optyczną stabilizacją obrazu oraz 20 MP kamerka selfie wspomagana przez AI. Producent zdecydował się na baterię o pojemności 3000 mAh i jak przystało na świeżego flagowca, całość pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo. Użytkownicy mogą odblokować smartfona zarówno poprzez skaner odcisków oraz trójwymiarowy system rozpoznawania twarzy.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi skłamało w sprawie przezroczystej obudowy w Xiaomi Mi 8 EE

 0