Xiaomi stawia na procesory Qualcomm Snapdragon

Xiaomi stawia na procesory Qualcomm Snapdragon

Najnowsze dane idealne obrazują uznanie jakim cieszy się amerykański dostawca mobilnych procesorów, czyli Qualcomm. Jest on najczęściej wybieranym rozwiązaniem dla współczesnych smartfonów.

Xiaomi już od jakiegoś czasu jest niezwykle popularną marką nie tylko w regionie azjatyckim, ale również europejskim. Czynnikiem odpowiedzialnym za takowy stan rzeczy bez wątpienia jest stosunek ceny do jakości. Poszczególne modele są wręcz porównywalne z wieloma flagowymi konkurentami, a ich wartość wypada zdecydowanie korzystniej. Mało kto zdaje sobie sprawę, że nie tylko Xiaomi, ale także większość pozostałych chińskich producentów opiera swe urządzenia na układach Qualcomma. Patrząc na dane statystyczne analityków z Canalys, Snapdragon to najczęściej umieszczany w smartfonach procesor, który wygrywa rywalizację z MediaTek. O słuszności tej decyzji świadczą liczne komentarze internautów niechętnie patrzących na alternatywny CPU. 

Układy smartfonów Xiaomi oparte są na jednym producencie, którym jest Qualcomm

Xiaomi stawia na procesory Qualcomm Snapdragon

Drugą firmą w tym zestawieniu jest mniej znany Vivo. Huawei polega na własnym HiSilicon Kirin, a Oppo bliżej do MediaTeka. Jeśli chodzi o znanych twórców, czyli Samsunga oraz LG oni także ochoczo spoglądają na Snapdragony, ale to właśnie Xiaomi od około 2017 roku zamawia coraz większe partie. Natomiast przytoczona dwójka zdaje się zmniejszać poziom atencji. Oczywiście stawianie na uznane produkty stanowi idealną reklamę, chociaż z drugiej strony niedawny przypadek ZTE i nałożonych sankcji odcinających dostęp do Qualcomma udowadnia, iż warto mieć plan awaryjny na wszelki wypadek. Na szczęście nic nie wskazuje na to by Xiaomi znalazło się w identycznym położeniu. Zresztą rząd USA rzekomo pracuje nad zniesieniem zakazów. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi stawia na procesory Qualcomm Snapdragon

 0