Xiaomi ujawnia nową markę Pocophone

Xiaomi ujawnia nową markę Pocophone

Xiaomi tworzy nową markę smartfonów o nazwie Pocophone. Obecnie nie wiemy do jakiej grupy docelowej trafią urządzenia wchodzące w skład przyszłej oferty.

Xiaomi bez wątpienia w znaczny sposób rozwinęło swą działalność na przestrzeni minionego okresu, a produkty tej chińskiej firmy cieszą się sporym uznaniem także u nas. Nic więc dziwnego, że korporacja postanowiła pójść nieco do przodu tworząc nową submakrę smartfonów o nazwie Pocophone. Przyznacie sami, że jest to dość oryginalne określenie przyszłych modeli sygnowanych logiem Xiaomi. Główną rolą tego tworu będzie zdobycie serc amerykańskich klientów, ale oczywiście pojawi się on także w Europie. Niestety aktualnie nie znamy konkretów odnośnie projektu, aczkolwiek pierwsze urządzenie wchodzące w skład Pocophone zostało dostrzeżone na stronie Federalnej Komisji Łączności pod nazwą M1805E10A. 

Pocophone będzie musiało pomóc Xiaomi zdobyć uznanie u amerykańskich obywateli. Jednak marka pojawi się także w Europie. Obecnie nie wiemy jakie dokładnie smartfony pojawią się w jej ofercie.

Xiaomi ujawnia nową markę Pocophone

FCC na razie zdradziło jedynie wymiary telefonu (76 x 151 mm), a także fakt obecności łączności bezprzewodowej. Choć na pierwszy rzut oka ciężko odgadnąć plany uznanej firmy, to spekuluje się, że smartfon mógłby powstać we współpracy z Black Shark z którą producent już wcześniej wprowadzał na rynek komórkę dedykowaną grom. Z innych ciekawostek warto wspomnieć, iż w pierwszym kwartale bieżącego roku Xiaomi zanotowało stratę około miliarda dolarów, pozwalając się wyprzedzić rywalowi w postaci Apple. Jednakże biorąc pod uwagę perspektywę roczną Chińczycy wcale nie wypadają tak blado. Poprawić statystyki pomoże im np. model Redmi 6, który dzięki swojej cenie utrafi w gusta konsumentów ze skromniejszym portfelem szukających odpowiedniego dla siebie rozwiązania.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi ujawnia nową markę Pocophone

 0