Xiaomi ujawnia wyniki finansowe za ostatni kwartał. Firma z widocznymi wzrostami

Xiaomi ujawnia wyniki finansowe za ostatni kwartał. Firma z widocznymi wzrostami

Xiaomi przedstawiło wyniki finansowe za trzeci kwartał 2023 roku. Producent smartfonów i innych urządzeń smart zanotował widoczny wzrost, w tym historycznie wysoką marżę brutto.

Xiaomi ujawnia wyniki za Q3 2023

Xiaomi dało się poznać jako producent tanich i w wielu przypadkach dobrych jakościowo urządzeń. Oczywiście teraz sytuacja wygląda inaczej niż na początku istnienia firmy, a z tą opinią zapewne kłócić będzie się niejeden użytkownik. Firma notuje jednak bardzo dobre wyniki, na co wskazuje raport finansowy za trzeci kwartał bieżącego roku, który opublikowało pochodzące z Chin przedsiębiorstwo. Z danych wynika, iż łączne przychody Xiaomi wzrosły do 70,9 miliarda juanów (9,92 miliarda dolarów), a skorygowany zysk netto wyniósł 6 miliardów juanów (840 milionów dolarów), co oznacza wzrost rok do roku o 182,9%.

Xiaomi zanotowało widoczne wzrosty w trzecim kwartale 2023 roku.

Warto zauważyć, że Xiaomi osiągnęło historycznie wysoką marżę brutto na poziomie 22,7% i zgromadziło rezerwę gotówkową w wysokości 127,6 miliarda juanów (17,8 miliarda dolarów). Znaczącą część sukcesu Xiaomi można przypisać ciągłym inwestycjom w innowacje, zwłaszcza w badania i rozwój (B+R), które odnotowały wzrost o 22% rok do roku, osiągając łączną kwotę 5 miliardów juanów (700 milionów dolarów).

Ta inwestycja napędza strategię ekosystemową Xiaomi „Ludzie, samochód, dom”, której centralnym elementem jest Xiaomi HyperOS. Ten nowy system operacyjny, rozwijany przez siedem lat przez zespół ponad 5000 inżynierów, został zaprojektowany tak, aby zdaniem producenta połączyć jego wszystkie urządzenia.

Rekord serii Xiaomi 14, ale firma to nie tylko smartfony

Dział smartfonów Xiaomi, w szczególności seria Xiaomi 14, również odnotował widoczny wzrost, mogąc pochwalić się rekordową marżą brutto na poziomie 16,6% i sprzedażą ponad miliona sztuk w momencie premiery.

Ponadto Xiaomi dobrze radzi sobie w segmencie Internetu Rzeczy i produktów konsumenckich, osiągając historyczne najwyższe przychody na poziomie 20,7 miliarda juanów (2,8 miliarda dolarów) i marżę brutto na poziomie 17,8%. Ich platforma AIoT jest obecnie połączona z 699 milionami sprzętu IoT, a miesięczna liczba aktywnych użytkowników aplikacji Mi Home wzrosła o 16%, osiągając 84 miliony.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi ujawnia wyniki finansowe za ostatni kwartał. Firma z widocznymi wzrostami

 0