Xiaomi zapowiada nowe laptopy. Mocna specyfikacja i panel OLED w dobrej cenie

Xiaomi zapowiada nowe laptopy. Mocna specyfikacja i panel OLED w dobrej cenie

Dziś drugi dzień zapowiedzi produktów Xiaomi na ten rok, który przynosi naprawdę ciekawe niespodzianki. Do takich zaliczyć trzeba niewątpliwie zapowiedź nowych laptopów z serii Mi Laptop Pro, które dostępne są w dwóch rozmiarach: 15 i 14 cali. Większy model posiada wyświetlacz E4 OLED, czyli ten sam typ matrycy, jaki chiński gigant stosuje w swoich flagowych smartfonach. Ten jest bardzo jasny (jak na OLED i laptopowy ekran), gdyż osiąga 600 nitów i wspierany jest przez technologię przyciemniana DC. Wyświetlacz pochwalić może się ponadto rozdzielczością 3.5K, która przekłada się na zagęszczenie pikseli na poziomie 261 ppi. Proporcje to 16:10, a 10-bitowy panel gwarantuje 100% pokrycie standardu DCI-P3 i jest fabrycznie skalibrowany, tak, że średni błąd DeltaE wynosi ok. 1. Wygląda więc na to, że Xiaomi Mi Laptop Pro 15” nadawać będzie się nawet dla profesjonalnych grafików. Co więcej, jest chroniony szkłem Gorilla Glass (kolejny element zaczerpnięty ze smartfonów). 

Dziś drugi dzień zapowiedzi produktów Xiaomi na ten rok, który przynosi naprawdę ciekawe niespodzianki.

Xiaomi zapowiada nowe laptopy. Mocna specyfikacja i panel OLED w dobrej cenie

Xiaomi Mi Laptop Pro 15” napędzany jest przez procesor Intel Core i5 lub i7 11. generacji, a niezależnie od wybranej opcji CPU otrzymujemy też kartę graficzną GeForce MX450 z 2 GB VRAM. Za chłodzenie odpowiadają zaś dwa wentylatory, a notebook otrzymał także certyfikat platformy Intel Evo. Pod maską kryje się bateria o pojemności 66 Whr z opcją szybkiego ładowania o mocy 100 W. Jeśli zaś chodzi o złącza, to otrzymujemy port Thunderbolt 4 i dwa USB-C, a w zestawie znajduje się też adapter z pełnowymiarowym HDMI i USB typu A. Laptop jest także bardzo kompaktowy, gdyż mierzy tylko 15,9 mm grubości, a obudowa z aluminium 6-series klasy lotniczej powinna gwarantować odpowiednią wytrzymałość. 

Xiaomi Mi Laptop Pro 15” jest już dostępny w przedsprzedaży, a debiut rynkowy planowany jest na 2 kwietnia. Cena na rynku chińskim to 6500 CNY (ok. 4000 zł) za wariant z Core i5 z 16 GB pamięci RAM i 512 GB SSD. Za model z Core i7 i tą samą konfiguracją pamięci trzeba będzie zapłacić przeszło 8000 CNY (przeszło 4800 zł). Xiaomi zapowiedziało także wersję z Ryzenem 5000H (45 W), która będzie miała swoją premierę w maju. 

Xiaomi zapowiada nowe laptopy. Mocna specyfikacja i panel OLED w dobrej cenie

Jeśli jednak chcecie czegoś jeszcze bardziej mobilnego, to warto zainteresować się Xiaomi Mi Laptop Pro 14”. Ten notebook jest nieco smuklejszy (15,6 mm) i lżejszy (1,5 kg), a przy tym zachował obudowę wykonaną z aluminium. Zamiast ekranu OLED otrzymujemy tu jednak LCD o rozdzielczości 2.5K, ale wyższym odświeżaniu 120 Hz (proporcje to również 16:10). Producent gwarantuje dokładność odwzorowania kolorów na poziomie DeltaE 1,5, ale w tym modelu nie możemy liczyć na wsparcie dla HDR. Za wydajność odpowiada tu procesor Intel Core i5 lub i7 (11. generacja) i grafika GeForce MX450, a za czas pracy bateria o pojemności 56 Whr z szybkim ładowaniem o mocy 100 W. Znajdziemy tu zaledwie jeden port Thunderbolt 4, więc na pewno przyda się adapter. Oba laptopy wspierają też łączność Wi-Fi 6. Cena tego modelu zaczyna się od 5300 CNY (ok. 3200 zł) za Core i5, 16 GB RAM i 512 GB SSD. Core i7 z taką samą konfiguracji pamięci to wydatek rzędu 700 CNY (ok. 4200 zł). Przedsprzedaż Xiaomi Mi Laptop Pro 14” ruszy 26 kwietnia, a premiera zaplanowana jest na 1 maja. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi zapowiada nowe laptopy. Mocna specyfikacja i panel OLED w dobrej cenie

 0