Xiaomi ze stratą w pierwszym kwartale bieżącego roku

Xiaomi ze stratą w pierwszym kwartale bieżącego roku

Popularny producent raczej nie zaliczy początku obecnego roku do zbytnio udanych, ponieważ jak wynika z najnowszych danych sprzedaż ich urządzeń nieco przystopowało, choć i tak nie jest najgorzej.

Xiaomi do tej pory cieszyło się rosnącym zainteresowaniem głównie za sprawą konkurencyjnych cenowo modeli smartfonów, które prezentowały dość wysoką jakość techniczną. Warto zaznaczyć, że wspomniane urządzenia zdobyły spore uznanie także wśród polskich krytyków oraz konsumentów. Jak wskazują najnowsze dane w pierwszym kwartale bieżącego roku rynkowym królem okazał się pochodzący od Apple iPhone X. Niestety pozycja chińczyków pozostaje daleko w tyle pod względem i widać, to na zaprezentowanych statystykach. Wynika z nich, że Xiaomi zanotowało starty sięgające około miliarda dolarów, co wydaje się ogromną wręcz kwotą, ale biorąc pod uwagę perspektywę roczną korporacja wypada nie najgorzej. 

Xiaomi w pierwszym kwartale bieżącego roku poniosło straty sięgające miliarda dolarów

Xiaomi ze stratą w pierwszym kwartale bieżącego roku

Mimo poniesionych strat Xiaomi udało się zarobić 162 milionów dolarów za analogiczny okres. Większość zysków pochodzi oczywiście z dystrybucji na terenie Chin, aczkolwiek włodarze korporacji powoli zwiększają zasięgi pozwalające wypłynąć na jeszcze szerze wody. Pierwsze efekty są już widoczne, ponieważ są oni najpopularniejszym dostawcą telefonów w Indiach. Firma badawcza IDC zauważa, iż mamy do czynienia z jednym z nielicznych producentów smartfonów utrzymujących stałą sprzedaż na rynku globalnym. Niestety niespełnionym marzeniem chińczyków wciąż pozostaje teren Stanów Zjednoczonych gdzie nie udało im się poważnie zaistnieć. Całą sytuację uważnie obserwuje liczne grono analityków, którzy liczą na dobry rozwój sytuacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi ze stratą w pierwszym kwartale bieżącego roku

 0