Xiaomi zmienia podejście i ułatwi wyłączenie reklam systemowych

Xiaomi zmienia podejście i ułatwi wyłączenie reklam systemowych

Xiaomi na przestrzeni lat zirytowało użytkowników, wyświetlając w swoich smartfonach reklamy. Owszem jest to jakieś źródło dochodu, ale firma potrafi prezentować natrętne reklamy w formie banerów czy śródekranów nawet w aplikacjach systemowych. Firma najwyraźniej zmienia podejście i ułatwi wyłączenie tego rodzaju treści.

Xiaomi wzorem Microsoftu potrafi zirytować użytkowników natrętnymi reklamami. Firma nieco stonowała nieco podejście w porównaniu z poprzednimi latami, ale ich całkowite wyłączenie nadal jest czasochłonne. Na szczęście wygląda na to, że producent pracuje nad odpowiednim rozwiązaniem. SmartPrix i leaker Yogesh Brar odkryli, iż korporacja przygotowuje przełącznik do wyłączania reklam, na razie dostępny wyłącznie w HyperOS.

Xiaomi pracuje nad przyciskiem, który pozwoli całkowicie wyłączyć reklamy w smartfonach marki.

Xiaomi zmienia podejście i ułatwi wyłączenie reklam systemowych

Zasada działania przełącznika jest prosta - w ustawieniach po jego naciśnięciu reklamy mają całkowicie zniknąć. Nie trzeba będzie więc kombinować, a jego lokalizacja nie będzie ukryta, więc każdy powinien ją odszukać. Jak na razie opcja jest obecna jedynie w wydaniu HyperOS na Xiaomi 13 Pro. Nie wiadomo czy i kiedy zostanie wdrożona dla wszystkich urządzeń w tym systemu Android.

Obecnie, by dezaktywować reklamy w smartfonach Xiaomi musimy wyłączyć aplikację MSA, a następnie odwiedzać ustawienia w każdym głównym programie systemowym, co zajmuje niepotrzebnie czas. Dobrze więc, że firma poszła po rozum do głowy i przygotowuje coś praktyczniejszego.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi zmienia podejście i ułatwi wyłączenie reklam systemowych

 0