Xigmatek wprowadza otwartą obudowę Perseus

Xigmatek wprowadza otwartą obudowę Perseus

Xigmatek ogłosił wprowadzenie na rynek nowej obudowy, która wyróżnia się dość nietypowym kształtem i funkcjami. Konstrukcja, która otrzymała nazwę Perseus, jest obudową z otwartą ramą. Xigmatek Perseus jest skierowany do graczy, którzy chcą mieć możliwość dostosowywania do swoich potrzeb oraz żeby ich PeCety świetnie się prezentowały, utrzymując przy tym chłód, dzięki otwartemu charakterowi obudowy i obsłudze nawet 6 wentylatorów. Perseus to konstrukcja zbudowana z blachy o grubości 1 mm i paneli ze szkła hartowanego o grubości 4 mm po obu stronach. Jak twierdzi producent, zestaw wytwarzany jest metodą "wyrafinowanej produkcji CNC i NCT" i ma zapewniać doskonały przepływ powietrza i wentylację.

Obudowa ta obsługuje do 2x wentylatorów 120 mm z przodu, 2x wentylatorów 120 mm u góry i 2x wentylatorów 120 mm z tyłu. Wspierane są również chłodnice - 120 mm z tyłu i jedna 120/240 mm na górze. Do skrzynki nie dołączono fabrycznie żadnych wentylatorów, więc już na starcie użytkownik musi zaopatrzyć się we własne rozwiązania. Ma to sens, bo większość osób, które tuningują swoje zestawy, najczęściej wykorzystuje oświetlenie w ramach jednego systemu i fabryczne wentylatory, mogłyby tylko zawadzać.

Mierzący 610 x 230 x 540 mm (dł. x szer. x wys.) Perseus może pomieścić 1 x 2,5-calowy dysk na panelu płyty głównej i 2 x 2,5-calowy dysk lub 1x 3,5-calowy dysk w centralnej wnęce obudowy, umieszczonej za przednim panelem. Dodatkowo jest 7 gniazd rozszerzeń PCI, a panel I/O obejmuje 2 porty USB 3.0 Type-A, przycisk zasilania, przycisk LED i gniazdo HD Audio. Obsługa płyt głównych obejmuje formaty ATX, M-ATX i Mini-ITX, podczas gdy maksymalna długość GPU wynosi 400 mm, maksymalna wysokość chłodzenia procesora wynosi 170 mm, a maksymalna długość zasilacza wynosi 180 mm. Niestety firma nie ujawniła jeszcze ceny obudowy.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xigmatek wprowadza otwartą obudowę Perseus

 0