Xperia 1 II - Sony zaprezentowało swój nowy flagowy smartfon

Xperia 1 II - Sony zaprezentowało swój nowy flagowy smartfon

W związku z odwołaniem targów MWC, Sony zmuszone było do ogłoszenia swojego nowego flagowca w ramach specjalnego internetowego wydarzenia. Japoński producent chwali się, że Xperia 1 II (czytane One Mark Two) to smartfon stworzony z myślą o szybkości, a jest to także pierwszy telefon tej firmy zapewniający wsparcie dla technologii 5G. Smartfon wyposażony został w 6,5-calowy panel OLED 4K HDR o filmowych proporcjach 21:9. Sony nie zdecydowało się jednak na ekran o wysokim odświeżaniu i zamiast tego postawiło na Motion Blur Reduction i zdaniem producenta technologia osłabiania rozmycia generuje obraz będący odpowiednikiem odświeżania ekranu z częstotliwością 90 Hz, zwiększając czytelność i zmniejszając opóźnienia. Za wydajność smartfona, zgodnie z oczekiwaniami, odpowiada procesor Snapdragon 865, któremu towarzyszy modem 5G pracujący na sieciach sub6. Jeśli zaś chodzi o konfigurację pamięci, to otrzymujemy 8 GB na RAM i 256 GB na dane. Za czas pracy telefonu odpowiada zaś bateria o pojemności 4000 mAh ze wsparciem dla bezprzewodowego ładowania.

W związku z odwołaniem targów MWC, Sony zmuszone było do ogłoszenia swojego nowego flagowca, Xperia 1 II, na konferencji w sieci.

Xperia 1 II - Sony zaprezentowało swój nowy flagowy smartfon

Xperia 1 II otrzymała certyfikat IP65/IP68, co oznacza, że jest wodo- i pyłoodporna, a z przodu, jak i tyłu znajduje się szkło Corning Gorilla Glass 6. Cieszy także obecność złącza słuchawkowego minijack, którego zabrakło w poprzedniku, a producent podaje, że smartfon zapewnia duże możliwości w temacie audio. I tak, system Dolby Atmos, zoptymalizowany we współpracy z Sony Pictures Entertainment, tworzy wrażenie wielowymiarowego dźwięku przestrzennego. Xperia 1 II to także pierwszy na świecie smartfon ze sprzętowym dekoderem 360 Reality Audio, optymalizującym dźwięk przy słuchaniu muzyki z platformy streamingowej TIDAL. Muzyki o wysokiej jakości można słuchać na trzy sposoby: przez przednie głośniki stereo, słuchawki przewodowe z wtykiem 3,5 mm lub słuchawki bezprzewodowe. Znaczące ulepszenia w dźwięku zmniejszyły zaś przesłuch do niezauważalnego poziomu 20 dB — o ponad 90% mniejszego niż w słuchawkach podłączonych do portu USB-C. Smartfon Xperia 1 II obsługuje nagrania w wysokiej rozdzielczości, również przy odtwarzaniu bezprzewodowym. Nowością jest natomiast technologia DSEE Ultimate, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, by w czasie rzeczywistym optymalizować pasmo częstotliwości i przepływność dźwięku. Dzięki niej każdy utwór nabiera cech nagrania o wysokiej rozdzielczości. Rozwiązanie to działa w słuchawkach przewodowych i bezprzewodowych, przy słuchaniu muzyki ze źródeł lokalnych i w transmisji strumieniowej.

Mocną stronę Xperii 1 II stanowić mają także możliwości fotograficzne. Smartfon wyposażono w potrójny aparat tylny składający się z trzech 12 MP sensorów, czyli jak w poprzedniku, ale z większymi matrycami i szybszymi obiektywami. I tak, górna jednostka to aparat szerokokątny o ogniskowej 16 mm, obiektywie f/2.2  i sensorze z Dual-PD AF. Następny jest teleobiektyw z ogniskową 70 mm, stabilizowanym obiektywem f/2.4  i PD AF. Główny aparat to duży sensor Exmor z Dual PD AF i OIS, a także najjaśniejszym obiektywem f/1.7. Dodatkowo znajdziemy tu także sensor3D iTOF, który powinien pomóc z szybkością fokusowania. Co więcej, system Real-time Eye AF4, który utrzymuje ostrość na oku obiektu i ułatwia wykonywanie wspaniałych zdjęć portretowych, rozpoznaje teraz oczy ludzi i zwierząt. Dzięki technologii pochodzącej z aparatów z wymiennymi obiektywami α™ system AF smartfona Xperia 1 II może pracować w trybie ciągłym, wyliczając parametry AF/AE3 60 razy na sekundę. W rezultacie po raz pierwszy na świecie możliwe jest ciągłe śledzenie AF/AE3 podczas zdjęć seryjnych z szybkością do 20 kl./s. Funkcja ta przydaje się szczególnie przy fotografowaniu obiektów w ruchu: dzieci, zwierząt lub szybkich akcji w sporcie. Warto też dodać, że w trybie Cinematography Pro „powered by CineAlta” wprowadzono nowy tryb zapisu kinowego, 10-bitowego obrazu 2K HDR o wysokim klatkażu 120 kl./s.

Smartfon Xperia 1 II będzie oferowany w wersji czarnej i fioletowej i dostarczany z zainstalowanym systemem Android 10. Jego sprzedaż rozpocznie się późną wiosną 2020 r. Cena na chwilę obecną jest nieznana.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xperia 1 II - Sony zaprezentowało swój nowy flagowy smartfon

 0